StoryEditorPolicja

33-letni rolnik chciał kupić ciągnik, a stracił 5000 złotych. Jak został oszukany?

29.12.2022., 16:12h
Chciał kupić ciągnik rolniczy, a został z niczym. Na dodatek stracił kilka tysięcy złotych. 33-letni rolnik z powiatu sierpeckiego (woj. mazowieckie) został oszukany na internetowej aukcji.

Mazowieckie. Nieudane zakupy przez internet

Pod koniec ubiegłego tygodnia do Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu zgłosił się 33-letni mieszkaniec powiatu sierpeckiego, który powiadomił, że został oszukany podczas zakupu na portalu internetowym ciągnika rolniczego. Mężczyzna wypatrzył na jednym z portali aukcyjnych ciągnik rolniczy, który byłby idealny dla niego. W dodatku pojazd był w atrakcyjnej cenie. Postanowił działać.
Zadzwonił do osoby, która wystawiła ciągnik na aukcji i… wtedy zaczęły się problemy.

Rolnik wpłacił zaliczkę i kontakt się zerwał ze zgłaszającym

W rozmowie telefonicznej z osoba, która wystawiła ciągnik na aukcji, umówił się na wpłatę zaliczki w wysokości 5 tys. zł. Sprzedający podał rolnikowi numer konta i mężczyźni umówili się na miejsce dokonania transakcji kupna-sprzedaży traktora.
- Następnego dnia kupujący pojechał pod adres gdzie miał znajdować się oferowany ciągnik. Niestety oszust podał fałszywy adres – podaje asp Katarzyna Krukowska z mazowieckiej policji.

Policja radzi, jak nie dać się oszukać

Sprawę oszukanego 33-latka prowadzą policjanci z Sierpca. Mundurowi radzą także, jak nie dać się oszukać w przypadku takich aukcji. 
 - Podpowiadamy jak nie zostać oszukanym w sieci. Robiąc zakupy za pośrednictwem Internetu pamiętajmy aby kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego, sprawdzić sprzedawcę przed dokonaniem zakupu, zapoznać się z opiniami i komentarzami na jego temat, zwracać uwagę na cenę towaru, ponieważ zbyt niska powinna wzbudzić naszą czujność i może świadczyć o próbie oszustwa, a dokonując zapłaty należy zwracać uwagę czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione. Zawsze należy także rozważyć możliwość osobistego sprawdzenia przedmiotu zakupu oraz zamówienia towaru z opcją płatności przy odbiorze – dopowiada asp Krukowska.
Michał Czubak
Fot. arch. red.
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. luty 2024 16:03