StoryEditorPolicja

Rolnik chciał kupić ciągnik, a stracił 40 tys. złotych! Jak działali oszuści?

21.11.2022., 17:11h
54-letni rolnik z gminy Krasnobród (woj. lubelskie) wypatrzył ciągnik rolniczy. Cena za traktor była kusząca – postanowił odezwać się do sprzedawcy i kupić pojazd. Pieniądze wpłacił, a ciągnika nie otrzymał.

Tomaszów Lubelski. Rolnik stracił 40 tys. zł

17 listopada na komendę policji w Tomaszowie Lubelskim zgłosił się 54-letni rolnik, który został oszukany na kupnie ciągnika rolniczego. Na tej transakcji stracił ponad 40 tys. zł. Traktor, który upatrzył sobie rolnik zniknął, jak szybko zniknęły pieniądze z konta rolnika.

Sprzedawca naciskał na wpłatę całej kwoty

54-latek po tym jak skontaktował się ze sprzedawcą, był ponaglany. - Sprzedający namawiał do wpłaty od razu całej kwoty, ponieważ traktor miał być sprowadzony z Hiszpanii, co wiązało się z dodatkowymi opłatami. 54-latek ostatecznie zgodził się na te warunki – przekazuje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska z policji w Tomaszowie Lubelskim.

Pomimo tych nacisków sprzedawcy, rolnikowi nie zapaliła się żadna ostrzegawcza lampka, co przypłacił utratą pieniędzy.

Chciał kupić agregat, został z niczym

To nie jedyny przypadek oszustwa internetowego w rejonie operacyjnym KPP Tomaszów Lubelski. Mężczyzna, na początku listopada, za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego chciał kupić agregat prądotwórczy. Po ustaleniu szczegółów transakcji, przelał na wskazane przez sprzedającego konto bankowe 1200 złotych.

Po wpłacie pieniędzy na konto, kontakt ze sprzedającym się urwał.

Apel policji – uważajmy na aukcje internetowe

- Apelujemy o zachowanie ostrożności przy tego typu transakcjach. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed niepotrzebną utratą pieniędzy. Oszuści często wywierają presję czasu, dlatego przy transakcjach internetowych dajmy sobie czas na przemyślenie oferty, nie podejmujmy zbyt pochopnych decyzji – apeluje młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące/M. Czubak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 17:11