StoryEditorPolicja

40-latek uciekał kradzionym ciągnikiem przed policją

19.02.2019., 14:02h
Pod Włocławkiem policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego. Jednak traktorzysta na widok mundurowych postanowił uciekać. Jego zachowanie było związane z kradzieżą ciągnika i innych pojazdów. W tej sprawie zatrzymano jeszcze 23-latka. 

Ucieczka ciągnikiem przed policją 

Na początku lutego 2019 roku policjanci z Izbicy Kujawskiej w pobliżu jednej z miejscowości w powiecie włocławskim (woj. kujawsko-pomorskie) zauważyli ciągnik rolniczy z ładowaczem czołowym poruszający się po polu bez oświetlenia. Mundurowi chcieli sprawdzić dlaczego traktorzysta nie ma włączonych świateł i skierowali radiowóz w stronę maszyny rolniczej. 

Jednak kierowca ciągnika rolniczego widząc manewr funkcjonariuszy postanowił uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za traktorem, który po pewnym czasie kiedy natrafił na przeszkodę nie do pokonania. Wówczas traktorzysta porzucił ciągnik i dalej uciekał pieszo. 

Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do komendy. Okazał, się nim 40-letni mieszkaniec naszego powiatu, który trafił do policyjnego aresztu – informuje sierż. Tomasz Tomaszewski z Zespołu Komunikacji Społecznej w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku.  

Traktor skradziony w Niemczech. Tak samo jak dwa inne pojazdy

Funkcjonariusze podczas kolejnych czynności w sprawie ustalili, że 40-latek usiłował uciec, ponieważ ciągnik miał zatarte numery identyfikacyjne

Dodatkowo mundurowi przeszukali dwie posesje, na których odkryli jeszcze lawetę oraz samochód volkswagen transporter. Oba te pojazdy również miały zatarte elementy identyfikujące.

Policjanci odkryli, że zarówno ciągnik rolniczy, jak i laweta oraz vw transporter mają zatarte numery identyfikacyjne
Policjanci odkryli, że zarówno ciągnik rolniczy, jak i laweta oraz vw transporter mają zatarte numery identyfikacyjne (FOT. KMP we Włocławku) 

 

Złodziej ciągnika może spędzić ponad 7 lat w więzieniu 

Policja zatrzymała w tej sprawie jeszcze 23-letniego mężczyznę. Obaj podejrzani zostali przesłuchani we wtorek, 5 lutego 2019 roku, i usłyszeli zarzuty przywłaszczenia mienia. Do kradzieży pojazdów miało dojść na terenie Niemiec w okresie od 2018 roku do lutego 2019 roku.

–Za przywłaszczenie mienia 23-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności, a 40-latkowi za popełnienie ich w recydywie może grozić do 7,5 roku. Wobec młodszego prokurator zastosował dozór policyjny, a starszy na wniosek śledczych decyzją sądu trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu – dodaje sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku. 

Policjanci z Włocławka wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec będą starali się ustalić prawowitych właścicieli przywłaszczonych pojazdów.  

Młodszemu ze złodziei za kradzież ciągnika grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a starszemu do 7,5 roku za kratami
Młodszemu ze złodziei za kradzież ciągnika grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a starszemu do 7,5 roku za kratami  (FOT. KMP we Włocławku) 

 

Paweł Mikos 
Fot. KMP we Włocławku

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. luty 2024 04:58