StoryEditorWypadki

40-letni gospodarz ŚMIERTELNIE porażony prądem

16.06.2021., 20:06h
Tragicznie zakończyła się próba naprawy rury w jednym z gospodarstw w Nochowie pod Śremem (woj. wielkopolskie). 40-letni gospodarz został śmiertelnie porażony przez prąd. Mimo długotrwałej reanimacji nie udało się go uratować.

Śrem. W Nochowie doszło do śmiertelnego porażenia przez prąd

Krótko po godzinie 10 w dniu 16 czerwca straż pożarna oraz pogotowie i policja zostały powiadomione o znalezieniu mężczyzny, którego najprawdopodobniej poraził prąd. 40-latek znajdował się w piwnicy jednego z pomieszczeń gospodarczych. Wewnątrz, w wyniku awarii rury, znajdowała się woda. Gospodarz próbował naprawić usterkę i najprawdopodobniej wtedy został porażony przez prąd trójfazowy.

Bliscy znaleźli poszkodowanego

40-latka znaleźli bliscy. Nie dawał oznak życia. Krewni natychmiast wyłączyli prąd w budynku, ponieważ podejrzewali, że mężczyzna mógł zostać porażony prądem. To oni powiadomili służby o wypadku.

Rozpoczęła się walka o życie 40-latka, którą niestety medycy przegrali. Po ponad 40-minutowej reanimacji lekarz orzekł zgon.

Na miejscu policja prowadziła swoje czynności. Śledczy ustalili, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby postronne, a mężczyzna mógł zostać porażony przez prąd z pompy, która była zamontowana w częściowo podtopionej piwnicy.

Decyzją prokuratora odstąpiono od dalszych czynności i ciało 40-latka wydano rodzinie.

Michał Czubak
Fot. M. Czubak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 14:14