StoryEditorPolicja

45-latek jechał ciągnikiem i śpiewał. Grozi mu 5 lat za kratami i do 60 tys. zł kary [FILM]

17.09.2022., 14:09h
Pod Krasnymstawem 45-letni mężczyzna jechał ciągnikiem po jednej z dróg w woj. lubelskim. Traktorzysta śpiewał i niemal w rytm muzyki jego ciągnik tańczył między jezdnią a poboczem. Przez to został zatrzymany przez policjantów. Grozi mu teraz nawet 5 lat w więzieniu oraz 60 tys. złotych grzywny. I nie dlatego, żeby fałszował.

Krasnystaw. Po pijaku z nutą na ustach śmigał traktorem po publicznej drodze

15 września policjanci z Krasnegostawu (woj. lubelskie) zostali powiadomieni o dziwnym zachowaniu kierującego ciągnikiem rolniczym. Rolnik z powiatu krasnostawskiego jechał zygzakiem i śpiewał. Kierowca jadący za nim podejrzewał, że traktorzysta jest pijany. Jego wokalne wyczyny oraz jazdę po drodze nagrał. Film wideo upubliczniła policja.

 

Traktorzysta z promilami

Patrol policji, który zatrzymał traktorzystę sprawdził trzeźwość mężczyzny. 45-letni „śpiewak” miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dalsza jazda została mu udaremniona i został przewieziony na komendę, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Pierwszy z nich dotyczy jazdy pod wpływem alkoholu, kolejny jazdy bez wymaganych uprawnień, a ostatni dotyczy niestosowania się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, które nałożył na niego sąd.

Teraz traktorzysta może trafić do więzienia na 5 lat oraz może zostać ukarany świadczeniem pieniężnym w wysokości do 60 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Pijanemu rolnikowi się upiekło. Gdyby dwa dni później wpadł w ręce policjantów, kara byłaby bardziej dotkliwa. Od 17 września zaostrzono przepisy w tym zakresie i wprowadzono recydywę.

Michał Czubak
Fot. Lubelska Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
27. wrzesień 2023 20:56