StoryEditorWiadomości rolnicze

5-latek w ciężkim stanie po tym, jak wpadł pod maszynę rolniczą. Ojciec ruszył z synkiem do szpitala

09.05.2022., 13:05h
Dramatyczny wypadek podczas prac w gospodarstwie w gminie Czernice Borowe na Mazowszu. 5-letnie dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala w Warszawie. Dostało się pod pracującą, zagregowaną z ciągnikiem maszynę. Jak doszło do nieszczęścia?

Wypadek pod Przasnyszem. Rolnik nie czekając na pogotowie ruszył z synkiem do szpitala

Do dramatycznego zdarzenia doszło kilka dni temu w gminie Czernice Borowe na Mazowszu. – Informację o wypadku otrzymaliśmy 2 maja po godz. 16 ze szpitala w Ciechanowie – mówi asp. szt. Krzysztof Błaszczak, oficer prasowy KPP w Przasnyszu.

– Wypadek wydarzył się w gospodarstwie na terenie naszego powiatu. Ojciec natychmiast ruszył z synkiem do szpitala w Ciechanowie, dlatego informacja o zdarzeniu dotarła do nas stamtąd – tłumaczy policjant.

5-letni chłopiec dostał się pod pracującą maszynę rolniczą

Co właściwie wydarzyło się w gospodarstwie? Policja podaje, że dziecko dostało się pod pracujący „wał rolniczy”. Nie precyzuje, o jaką dokładnie maszynę może chodzić. – Za kierownicą ciągnika siedział kuzyn chłopca – dodaje rzecznik przasnyskiej policji.

Wiadomo natomiast, że chłopiec ze względu na poważne obrażenia, których doznał został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany z Ciechanowa do szpitala w Warszawie.

– Nie mamy informacji na temat stanu zdrowia dziecka, zresztą nie udzielamy takich informacji – mówi Krzysztof Błaszczak.

Policja prowadzi postępowanie w sprawie wypadku. Do tej pory nikt nie usłyszał zarzutów.

Krzysztof Janisławski

Fot. pixabay/ilustracyjne

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. marzec 2024 01:30