StoryEditorPolicja

60-latek jechał ciągnikiem na autostradzie… pod prąd. Dostał wysoki mandat [WIDEO]

01.07.2022., 11:07h
W okolicach Tarnowa 60-latek wjechał ciągnikiem rolniczym na autostradę A4. Na dodatek jechał traktorem pod prąd. Za taką jazdę został ukarany bardzo wysokim mandatem. Jak traktorzysta tłumaczył się policjantom?

Pod Tarnowem ciągnik jechał na autostradzie A4 pod prądem

 – W środę późnym popołudniem dyżurny tarnowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że lewym pasem nitki autostradowej w kierunku Krakowa …. pod prąd jedzie … traktorzysta. Zdezorientowani kierowcy zjeżdżali na prawy pas i pas awaryjny, a traktorzysta z podniesioną kosiarką i z ładowaczem czołowym zmierzał w kierunku węzła zjazdowego Tarnów-Centrum – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy KMP w Tarnowie.

Dlaczego traktorzysta jechał maszyną rolniczą po autostradzie?

Traktorzystę zatrzymali policjanci ruchu drogowego na wysokości węzła zjazdowego Tarnów-Centrum. Za kierownicą siedział ciągnika New Holland siedział 60-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Traktorzysta tłumaczył się policjantom, że zamierzał jechać od MOP Rudka w kierunku Tarnowa wzdłuż autostrady drogą techniczną. Jednak nie wie sam jak to się stało, ale wjechał na autostradę i na dodatek na pasie, który prowadził w przeciwną stronę niż planował jechać.

Mimo wszystko, 60-latek postanowił kontynuować jazdę autostradą. Swoim ciągnikiem jechał jak najbliżej dla siebie prawej strony, żeby w jak najmniejszym stopniu utrudniać poruszanie się innym pojazdom. Ale przez to, że jechał pod prąd, to tak naprawdę jechał cały czas na „czołowe” zderzenie z pojazdami poruszającymi się po lewym, szybkim pasie ruchu.

Dalsza część artykuł pod materiałem wideo

Jaka kara spotkała 60-latka za jazdę ciągnikiem po autostradzie?

Za taki sposób poruszania się ciągnikiem tarnowscy policjanci nałożyli na kierowcę dwa mandaty karne:

  • pierwszy w wysokości 2000 złotych i 5 punktów karnych za jazdę pod prąd autostradą;
  • drugi w wysokości 250 złotych za wjazd ciągnikiem rolniczym na autostradę.
Na dodatek, ciągnik został odholowany. Tarnowscy policjanci jednak apelują o rozwagę i bezwzględne stosowanie się do obowiązującego oznakowania na drogach.

Paweł Mikos
Fot. KMP w Tarnowie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 21:43