Rolnik wyjechal w pole ciagnikiem z plugiem. Zostal przygnieciony przez traktor
StoryEditorPolicja

70-latek chciał pomóc innemu rolnikowi. ZGINĄŁ zmiażdżony przez ciągnik

14.10.2021., 08:10h
W koszmarnym wypadku w woj. świętokrzyskim zginął 70-letni rolnik. Traktorzysta chciał pomóc innemu rolnikowi, wtedy doszło do wywrotki ciągnika i przygniecenia kierującego nim mężczyzny.

Kielce: 70-latek został przygnieciony przez ciągnik w Dobrzeszowie

Wypadek miał miejsce w środę 13 października 2021 r. w Dobrzeszowie (woj. świętokrzyskie). Doszło do niego około godziny 17.00. Ciągnik rolniczy, którego prowadził 70-latek przewrócił się śmiertelnie przygniatając mężczyznę. Okoliczność śmierci rolnika są dramatyczne.

Mężczyzna próbował pomóc innemu rolnikowi, wówczas doszło do tragedii

Jak ustalili policjanci, 70-latek swoim ciągnikiem udał się na pole, by pomóc wydobyć z niego inny traktor, który ugrzązł w błocie. W pewnym momencie, podczas próby wyciągnięcia ciągnika rolniczego, traktor kierowany przez 70-latk się wywrócił i przygniótł kierującego nim rolnika. Mężczyzna zginął na miejscu wypadku.

Policja apeluje do rolników o zachowanie ostrożności

Prace w polu to czas, kiedy o wypadek – często także ten tragiczny – nietrudno. Policja apeluje więc do rolników o zachowanie ostrożności i pracę zgodnie z zasadami BHP. Mundurowi przypominają o kilku istotnych zasadach podczas takich prac.

  • nigdy nie pracuj w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kieruj pojazdami i maszynami rolniczymi po alkoholu i nie pozwól też, aby czynili to inni!
  • nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
  • nie przewoź nikogo na załadowanych wozach i przyczepach! Przewożony materiał jest zazwyczaj sypki albo bardzo niestabilny i ruchomy. Upadek z załadowanej przyczepy może nieść za sobą tragiczne skutki.
  • nie naprawiaj i nie operuj przy włączonych maszynach rolniczych. Ruchome części maszyn mogą wciągnąć twoją rękę lub nogę!
  • ubieraj się odpowiednio do pogody i warunków, w jakich pracujesz! Ważne jest obuwie – bezpieczne i ochronne. Do wielu dotkliwych kontuzji dochodzi podczas pracy w butach, które nie usztywniają stawu skokowego oraz nie posiadają antypoślizgowej podeszwy.

Michał Czubak
fot. ilustrujące / Podkarpacka Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 07:22