StoryEditorWypadki

71-letni rolnik zginął, kiedy naprawiał kombajn

04.08.2021., 17:08h
Tragiczny wypadek wydarzył się we wtorek w jednej z miejscowości gminy Skierbieszów w woj. lubelskim. Z ustaleń policjantów wynika, że 71-letni mieszkaniec Zamościa poniósł śmierć naprawiając kombajn zbożowy. Jak doszło do wypadku?

Skierbieszów: Śmiertelny wypadek podczas naprawy kombajnu

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek w jednej z miejscowości gminy Skierbieszów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 71-latek mieszkaniec Zamościa naprawiał na posesji kombajn zbożowy. Pracował przy kosisku używając do tego szlifierki kątowej. Znajdujący się pomiędzy elementami kombajnu kabel zasilający urządzenie najpewniej został przecięty.

– 71-latek najprawdopodobniej dotknął metalowego elementu kombajnu zamykając obieg prądu i wówczas doszło do porażenia – informuje starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowa KMP w Zamościu.

Załoga pogotowia ratunkowego i świadkowie próbowali uratować mężczyznę

Będące na miejscu osoby natychmiast wezwały służby ratunkowe i rozpoczęły reanimację 71-latka. Resuscytację krążeniowo-oddechową kontynuowała również załoga karetki pogotowia. Niestety nie udało się przywrócić funkcji życiowych mężczyzny. 71-latek zmarł.

Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało przewiezione do zakładu patomorfologii celem przeprowadzenia dalszych badań. Szczegółowy przebieg zdarzeń wyjaśniają policjanci.

- Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas wykonywania prac remontowych, zwłaszcza korzystając przy tym z urządzeń elektrycznych – podkreśla Dorota Krukowska-Bubiło. - Do każdej tego typu czynności nie należy podchodzić rutynowo i z pośpiechem. Zawsze należy zachować ostrożność, pamiętając w pierwszej kolejności o bezpieczeństwie własnym i znajdujących się w pobliżu osób.

Krzysztof Janisławski

Fot. KMP w Zamościu

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. luty 2024 14:41