StoryEditorPolska

Agro Akademia Bank BGŻ BNP Paribas – bezpłatne spotkania dla rolników na temat rozwoju gospodarstwa

12.02.2018., 08:02h
Jak poprawnie wypełnić e-wniosek o dopłaty bezpośrednie, jak rozwijać gospodarstwo rolne, rolnictwo zrównoważone z uwzględnieniem agrotechniki. To tylko niektóre z zagadnień jakie będą poruszane podczas cyklu Agro Akademii organizowanej po raz trzeci przez Bank BGŻ BNP Paribas. 

Już po raz trzeci Bank BGŻ BNP Paribas organizuje spotkania w ramach Agro Akademii. Bank w ten sposób chce, aby rolnicy zyskali dodatkową wiedzę przydatną w gospodarstwa od ekspertów z różnych dziedzin. Agro Akademia Bank BGŻ BNP Paribas rozpocznie się 15 lutego w woj. dolnośląskim i zawita do 7 regionów Polski.

W jaki sposób rozwijać swoje gospodarstwo rolne?

Podczas spotkań Agro Akademii będą omawiane zagadnienia dotyczące m.in. racjonalnego inwestowania oraz analizy przychodów i kosztów w gospodarstwach stosujących innowacyjne rozwiązania technologiczne w produkcji rolnej.

Zostaną też poruszone kwestie opłacalności rolnictwa zrównoważonego przy zastosowaniu rolnictwa precyzyjnego. Temat jest o tyle ważny, że wiele gospodarstw stosuje ogólne nawożenie na całą powierzchnię upraw. To może prowadzić do zbyt wysokiej dawki azotu, co skutkuje niepotrzebnymi kosztami oraz wymywaniem związków azotu do wód gruntowych i skażenia środowiska. Zamiast tego, rolnik może zastosować – najlepiej po wcześniejszym badaniu gleby – optymalne dawki, które zostaną precyzyjnie podane. A to w konsekwencji może doprowadzić do obniżenia kosztów przy jednoczesnym zachowaniu lub nawet podwyższeniu poziomu plonów.

Tematy omawiane podczas spotkań podczas Agro Akademii

W czasie spotkań Agro Akademii przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą omawiać kwestie dotyczące wypełniania e-wniosków o dopłaty bezpośrednie, które rolnicy muszą po raz pierwszy obowiązkowo złożyć przez Internet.

Podobnie jak w poprzednich edycjach będzie także blok tematyczny dotyczący rozwoju osobistych umiejętności ogólnych, w tym z zakresu negocjacji, komunikacji w biznesie czy psychologii sprzedaży.

Oto jak będzie dokładnie wyglądać każde ze spotkań Agro Akademii

 • 9.30 - 10.00 Rejestracja. Poranna kawa
 • 10.00 - 10.10 Przywitanie Uczestników
 • 10.10 - 11.00 Strategia rozwoju gospodarstwa, Mariusz Tatka, Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Poznaniu
 • 11.00 - 11.50 Rolnictwo zrównoważone z uwzględnieniem agrotroniki, Przemysław Tomczak,  Wielkopolska Izba Rolnicza, Biuro Powiatowe w Turku
 • 11.50 - 12.10 Przerwa
 • 12.10 - 12.40  Dopłaty bezpośrednie 2018 - e-wniosek czyli co należy wiedzieć o aplikacji, by stała się przyjazna, Regionalny przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
 • 12.40 - 12.55 Obowiązkowe umowy na dostawę produktów rolnych – umowy kontraktacyjne 
 • 12:55 - 13.30  Instrukcja obsługi urzędnika czyli tajniki skutecznej komunikacji, Marcin Chydziński lub Piotr Kulczycki,  trenerzy umiejętności interpersonalnych 
 • 13:30 - 14.00 Dyskusja panelowa. Podsumowanie spotkania 
 • 14.00 Obiad.

Agro Akademia Bank BGŻ BNP Paribas – bezpłatne spotkania dla rolników na temat rozwoju gospodarstwa

Harmonogram spotkań Agro Akademii

W ramach Agro Akademii organizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas odbędzie się aż 7 spotkań: 

 1. dolnośląskie, 15 lutego, Pałac Krotoszyce, ul. Parkowa 3. Krotoszyce
 2. łódzkie, 21 lutego, Hotel Fabryka Wełny, Pabianice, ul. Zamkowa 2
 3. śląskie, 23 lutego, Hotel Natura Residence, Siewierz, ul. Sucha 4
 4. świętokrzyskie , 27 lutego, Dwór Dwikozy, ul. Spółdzielcza 12
 5. kujawsko-pomorskie, 7 marca, Pałac Romantyczny w Turznie,  ul. Toruńska 1
 6. podlaskie, 8 marca, Zamek w Tykocinie, ul. Puchalskiego 3
 7. wielkopolskie, 13 marca, Hotel Remes, Opalenica, ul. Parkowa 48.

Zarejestruj się i weź udział w bezpłatnym szkoleniu

„Tygodnik Poradnik Rolniczy”, największe czasopismo dla rolników w Polsce, objął patronatem prasowym Agro Akademii organizowanej przez Bank BGŻ BNP Paribas. Dlatego zapraszamy rolników do wzięcia udziału w spotkaniach w ramach Agro Akademii.

Jak podkreśla Bank BGŻ BNP Paribas, udział w Agro Akademii dla zaproszonych gości i zgłoszonych osób towarzyszących jest bezpłatny.

Żeby uczestniczyć w spotkaniu należy wypełnić formularz rejestracyjny znajdujący się na stronie http://agroakademia.com.pl/

 

Paweł Mikos

Fot. Bank BGŻ BNP Paribas

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. październik 2023 12:15