StoryEditorTargi rolnicze

Agrotech Kielce 2021 – kiedy, bilety i atrakcje

01.10.2021., 12:10h
W piątek 8 października rozpoczęły się targi XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech Kielce.  Jakie maszyny rolnicze i jakie atrakcje czekają na rolników podczas targów? Kiedy odbędzie się Agrotech Kielce?

Agrotech Kielce 2021 od 8 do 10 października

Co roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach odbywały się w marcu. Jest to jedna z największych wystaw maszyn rolniczych w Polsce, na którą przejeżdżało tysiące rolników, żeby poznać najnowszą ofertę producentów maszyn rolniczych oraz firm sprzedających materiał siewny, środki ochrony roślin, nawozy czy pasze.

Jednak pandemia COVID-19 zmieniła całkowicie harmonogram tej imprezy. Organizatorzy byli zmuszeni odwołać targi w 2020 roku, a te w 2021 r. przełożyli z marca na jesień. Dlatego Agrotech Kilece 2021 odbędzie się od 8 do 10 października 2021.
A my zapraszamy na stoisko "Tygodnika Poradnika Rolniczego" - stoisko C47.

Godziny otwarcia targów i ceny biletów na Agrotech Kielce 2021

Jak informują Targi Kielce, organizator Agrotechu, rolnicy i wszyscy zainteresowani maszynami rolniczymi będą mogli wziąć udział w targach w godzinach:

  • 8 października od godz. 10:00 do 17:00,
  • 9 października od godz.  09:00 - 17:00,
  • 10 października od godz. 09:00 - 17:00

Normalna cena biletu wstępu na Agrotech Kielce to 10 złotych. Jednak młodzież szkolna, studenci oraz członkowie zorganizowanych grup zwiedzających powyżej 15 osób mogą skorzystać z biletu ulgowego, który kosztuje 5 zł.

Należy przygotować się także na opłaty parkingowe na terenie targów:

  • za samochody osobowe: 15 zł,
  • za autokary: 30 zł.

Organizator chce zapewnić bezpieczeństwo wystawcom i zwiedzającym, dlatego Targi Kielce zadbali o to, aby można było skorzystać z pojemników z płynem dezynfekującym, kupić maseczki jednorazowe, rękawiczek i płynów antywirusowych przed wejściami do terminali. Targi zapewniają także, że regularnie będą dezynfekowane często dotykane elementy infrastruktury.

Jakie maszyny rolnicze będą podczas targów Agrotech?

Jak zapewniają organizatorzy targów Agrotech, w tym roku producenci maszyn rolniczych zaprezentują m.in.:

  • ciągniki rolnicze,
  • kombajny,
  • przyczepy rolnicze,
  • brony talerzowe i agregaty,
  • rozrzutniki obornika,

Swoje produkty będą także przedstawiać dystrybutorzy części do maszyn rolniczych, sprzedawcy nawozów, pasz, nasion roślin rolniczych oraz środków ochrony roślin.

Matheo780 i siostry Załoga gwiazdami spotkania z rolniczymi youtuberami na targach Agrotech

Jedna z największych atrakcji jakie przygotowali organizatorzy Agrotechu będzie spotkanie z influencerami rolniczymi. Z pewnością największymi gwiazdami tego wydarzenia będą Matheo780 i GR Załoga.

Matheo780, czyli Mateuszem Misiakiem, prowadzi swój kanał na YouTube od 2017 roku i śledzi go ponad 100 tysięcy subskrybentów. W swoich filmach skupia się głównie na maszynach rolniczych i to bez względu na ich wiek. Swoją pasję łączy z pracą zawodową, ponieważ prowadzi także gospodarstwo rolne oraz firmę oferującą części do ciągników i maszyn rolniczych oraz świadczącą usługi rolnicze.

Z kolei siostry Marleną i Weroniką Załoga prowadzą kanał Weronika&Marlena GR.Załoga. Obecnie mają ponad 84 tysiące subskrybentów i dziewczyny w swoich filmach pokazują jak na co dzień funkcjonuje gospodarstw rolne oraz jak kobiety radzą sobie z pracą na roli.

Spotkanie Youtuberami rozpocznie się w sobotę 9 października o godz. 11:00 w Kapsule E3.

Targi Agrotech Kielce działają już od ponad ćwierć wieku

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech to obecnie jedne z największe targów rolniczych w Polsce. Jednak pierwsza wystawa, która odbyła się w halach Targów Kielce jesienią 1995 roku zromadziła zaledwie kilkadziesiąt firm, w tym 6 zagranicznych. Ich powierzchnia wyniosła zaledwie 730 metrów kw.

W ostatniej edycji targów swoje stoiska miało 82 wystawców z zagranicy oraz niemal 670 firm z Polski. Łączna powierzchnia ekspozycji wyniosła rekordowe 66 tys. metrów kwadratowych i Agrotech Kilece w 2019 roku odwiedziło ponad 75 tysięcy osób.

Paweł Mikos 
Fot. Targi Kielce

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 11:27