StoryEditorPogoda dla rolników

ALETR IMGW! Przymrozki w 6 województwach

08.05.2020., 19:05h
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1 stopnia przed przymrozkami. Alert pogodowy obowiązuje dla 46 powiatów w 6 województwach. Gdzie rolnicy i sadownicy mogą spodziewać się przymrozków tej nocy?

Przymrozki w 6 województwach

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej noc z piątku na sobotę, z 8 na 9 maja 2020 roku będzie dość chłodna. Dotyczy to głównie północno-wschodniej i południowej części kraju oraz w regionie Garwolina na Mazowsza.

Z prognozy IMGW wynika, że noc będzie pogodna, a temperatura od około 0°C w kotlinach górskich do 8°C nad morzem. Na północnym wschodzie, miejscami na Mazowszu oraz w kotlinach karpackich miejscami przymrozki do -2°C, a w niektórych rejonach nawet do -5°C.

Przymrozki w 6 województwach

           

Weekend będzie ciepły i pogodny, ale w niedzielę mogą przechodzić burze

W prognozy pogody przygotowanej przez Instytut wynika, że w  weekend czeka nas ocieplenie. Sobota będzie w większości regionów pogodna, tylko lokalnie będą możliwe przelotne opady deszczu.

Jednak w niedzielę, zwłaszcza na krańcach zachodnich i północnych Polski należy spodziewać się opadów deszczu wraz z burzami. Gwałtowne wyładowania mogą mieć związek ze zmianą pogody jakiej możemy spodziewać się na początku przyszłego tygodnia, który ma być znacznie chłodniejszy niż ten obecny.

 

Paweł Mikos
Fot. Pixabay, IMGW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 04:36