StoryEditorWypadki

Audi zdemolowało ciągnik. Ursus rozpadł się na kawałki

28.10.2021., 07:10h
Poważny wypadek w Zubrzycy Dolnej na Orawie (woj. małopolskie). W zderzeniu Ursusa z Audi A5 ranny został traktorzysta. Ciągnik, którym się poruszał rozpadł się w drobny mak. Policja ustala, jak doszło do wypadku.

Orawa. Ciągnik po zderzeniu z Audi rozpadł się na drobne

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 957 na Orawie (woj. małopolskie). Tam, z niewyjaśnionych przyczyn Audi A5 zderzyło się z Ursusem. W starciu z ciężkim autem ciągnik nie miał najmniejszych szans na przetrwanie tego zderzenia – rozpadł się w drobny mak. Naturalnie samo zderzenie miało również przykre skutki dla kierującego ciągnikiem, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Okoliczności wypadku z 26 października są ustalane przez policję.

Pijany traktorzysta z pasażerem na błotniku

Również w Małopolsce, tyle tylko, że w Lipnicy Wielkiej, policjanci z komisariatu w Jabłonce zauważyli jadący ciągnik rolniczy, który posiadał niesprawne oświetlenie. Postanowili skontrolować pojazd. Podczas kontroli policjanci wyczuli woń alkoholu od kierującego nim 67-latka, a na błotniku ciągnika siedział pasażer. W związku z kierowaniem ciągnikiem w stanie nietrzeźwości, funkcjonariusze zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy i zakazali dalszej jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia - prowadzenie pojazdu bez wymaganych świateł oraz przewożenie ciągnikiem większej liczby osób niż dopuszczają to przepisy – ostrzega małopolska policja.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące / arch. Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. listopad 2023 12:23