StoryEditorWypadki

Byk kopnął rolnika w twarz. 33-latek helikopterem trafił do szpitala

01.08.2022., 07:08h
We wsi Bileńskie Kolonia pod Włocławkiem 33-letni rolnik został poturbowany przez byka. Zwierzę kopnęło mężczyznę prosto w twarz. Ranny gospodarz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został zabrany do szpitala w Płocku.

Lubień Kujawski. We wsi Bileńska Kolonia byk kopnął rolnika w twarz

Do wypadku doszło 29 lipca kilka minut po godzinie 10. 33-letni rolnik, mieszkaniec Bileńskiej Kolonii (woj. kujawsko-pomorskie) został ranny podczas pracy w gospodarstwie. Wezwane na miejsce służby zostały poinformowane o tym, że poszkodowany jest nieprzytomny po kopnięciu w głowę przez zwierzę. Na miejsce leciał już helikopter LPR.

Jak doszło do wypadku młodego rolnika?

Wstępne ustalenia są takie, że do zdarzenia doszło podczas zaganiania byka do transportu. Zwierzę nie chciało współpracować i kopało. Jeden z ciosów trafił prosto w 33-latka, który stracił przytomność.

Rolnik miał sporo szczęścia, bo zanim na miejsce dotarły służby ratownicze, tę przytomność już odzyskał. Historia oraz przypadki kopnięcia przez byka lub krowę opisywane na łamach Tygodnika Poradnika Rolniczego nie zawsze kończyły się z tak pozytywnym finałem.

Ranny rolnik helikopterem LPR został zabrany do szpitala do Płocka, gdzie przeprowadzono u niego szereg badań, mających wykluczyć poważne obrażenia głowy.

Michał Czubak
Fot. OSP Lubień Kujawski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 23:19