StoryEditorZaproszenie

Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa – zaproszenie na webinar

24.06.2021., 08:06h
Czego rolnicy oczekują od zreformowanej Wspólnej Polityki Rolnej? Jaki ma być docelowy model rolnictwa europejskiego po 2021 roku? Czy uda się pogodzić produktywność i poziom dochodów rolników z coraz większymi oraz kosztownymi wysiłkami na rzecz środowiska naturalnego i ochrony klimatu? W jakim kierunku idą najważniejsze zmiany w I i II filarze WPR? Odpowiedzi na te pytania poznasz już jutro podczas debaty online. Start godzina 9.00.

Webinar dotyczący celów Wspólnej Polityki Rolnej oraz przyszłości europejskiego rolnictwa

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Agro Promotion zapraszają do udziału w webinarze nt. celów Wspólnej Polityki Rolnej oraz przyszłości europejskiego rolnictwa. To kolejna inicjatywa realizowana w 2021 roku w ramach jednego z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej – Europejskiego Forum Rolniczego.

Debata online pt. „Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa” odbędzie się 25 czerwca br. o godz. 9:00.

Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa – zaproszenie na webinar

Debata z udziałem ministrów

Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni: Janusz Wojciechowski – Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich UE, Grzegorz Puda – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska), Artur Balazs – Przewodniczący Kapituły Fundacji EFRWP, b. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Polska), Julia Klöckner – Minister Rolnictwa i Polityki Żywnościowej (Niemcy) oraz Julien Denormandie – Minister Rolnictwa, Gospodarki Żywnościowej i Leśnictwa (Francja).

Gdzie oglądać na żywo?

Transmisja online z debaty będzie prowadzona na stronie Forum Jasionka.

Aktywny udział w debacie będzie możliwy za pośrednictwem platformy ZOOM (dołączenie do ZOOM będzie możliwe na ok. 10 minut przed rozpoczęciem debaty)

Webinar: „Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa”

Podczas dyskusji z politykami odpowiadającymi za kształt Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027 zostaną poruszone najważniejsze wyzwania stojące przed polskim i europejskim rolnictwem. W jaki sposób poszczególne kraje planują zmienić system wsparcia gospodarstw i w jakim kierunku idą najważniejsze zmiany I i II filarze WPR? Czy działania prośrodowiskowe, wprowadzane w ramach Zielonego Ładu, ograniczą produkcyjność europejskich rolników? W jaki sposób utrzymać konkurencyjność małych i średnich gospodarstw oraz wzmocnić ich pozycję na rynku w obliczu koncentrującego się przetwórstwa i handlu? Czy wprowadzając nowe założenia, Europa nie ryzykuje swojego bezpieczeństwa żywnościowego? 

Gdzie zapisać się do udziału w webinarze?

Zapraszamy do zapisów na webinar „Cele WPR a przyszłość europejskiego rolnictwa” 

Wymienione wydarzenia w ramach Europejskiego Forum Rolniczego w 2021 roku odbywają się pod patronatem Tygodnika Poradnika Rolniczego.

Michał Czubak
fot. EFRWP

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
10. czerwiec 2023 00:33