StoryEditorWiadomości rolnicze

Ciągnik bez tablic w rowie, traktorzysta zniknął. A jak się znalazł, wydmuchał trzy promile

21.06.2022., 16:06h
Policjanci z Mławy znaleźli w rowie ciągnik rolniczy bez tablic rejestracyjnych. Nie było jednak śladu po kierowcy. Gdy funkcjonariusze już go namierzyli, okazało się, że jest w sztok pijany. Wydmuchał trzy promile! Aż dziw, że udało mu się uciec z miejsca wypadku.    

W minioną niedzielę 20 czerwca na drodze Kowalewo-Kowalewko w powiecie mławskim w gminie Wiśniewo funkcjonariusze z patrolu ruchu drogowego znaleźli w rowie ciągnik. Wyglądało to na groźny wypadek, dlatego od razu sprawdzili, co dzieje się z kierowcą pojazdu. Ich zdziwienie musiało być duże, gdy w kabinie ani pod ciągnikiem nie znaleźli traktorzysty.

Szybko przystąpili do poszukiwań. I choć traktor nie miał tablic rejestracyjnych, udało im się dotrzeć do właściciela. Okazało się, że Ursus należy do 40-letniego mieszkańca powiatu mławskiego.

Pijany traktorzysta: wjechałem do rowu, ale to nie ja kierowałem, przecież nikt mnie nie widział

Policjanci zbadali jego trzeźwość. Traktorzysta wydmuchał aż trzy promile! I pogrążony w alkoholowym amoku pokrętnie tłumaczył się z porzucenia ciągnika i stanu upojenia. 

Interweniującym funkcjonariuszom oznajmił, że "stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu, ale... to nie on kierował, bo przecież nikt go nie widział".

Co grozi pijanemu traktorzyście?

Na razie mężczyzna stracił prawo jazdy i został osadzony w policyjnym areszcie.

- Usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto Ursus, którym kierował nie był zarejestrowany. Za popełnione wykroczenia drogowe został ukarany mandatami na łączą sumę 4 tysięcy złotych – relacjonuje mławska policja.

Oprac. dkol, ksz na podst. Policja Mława Facebook

Fot. Policja Mława Facebook

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
10. grudzień 2023 03:31