StoryEditorWypadki

Ciągnik uderzył w rowerzystę. Traktorzysta zupełnie pijany

04.05.2020., 20:05h
Pod Oleckiem 58-letni rowerzysta został uderzony przez ładowacz czołowy zamontowany na ciągniku MTZ. Rowerzysta trafił do szpitala, a traktorzysta za kraty, ponieważ był pijany. Jak doszło do tego wypadku z udziałem ciągnika? 

Olecko: rowerzysta ranny w wypadku z udziałem ciągnika rolniczego

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Olecki w sobotę 2 maja 2020 roku doszło do poważnego wypadku na trasie Krupin – Godziejewo w gminie  Wieliczki (woj. warmińsko-mazurskie). Mundurowi pracujący na miejscu wypadku ustalili, że kiedy ciągnik rolniczy marki MTZ był wyprzedzany przez rowerzystę, 27-letni traktorzysta nagle skręcił w lewo. W wyniku tego manewru ładowacz przedni zamontowany na ciągniku uderzył w 58-letniego rowerzystę. Poszkodowany mężczyzna z urazem ręki został zabrany do suwalskiego szpitala. 

– Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze od kierującego ciągnikiem poczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu – informuje  podkom. Justyna Sznel, oficer prasowa KPP w Olecku. 

Za spowodowanie wypadku i jazdę pod wpływem alkoholu 27-letni traktorzysta trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia.

Olecko: rowerzysta ranny w wypadku z udziałem ciągnika rolniczego 

Paweł Mikos
Fot. KPP w Olecku 
Źródło: KPP w Olecku

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. czerwiec 2024 00:29