StoryEditorWypadki

Ciężarowy Man staranował ciągnik i wpadł na drugą ciężarówkę. Jedna osoba ranna

13.01.2022., 07:01h
We wtorkowe popołudnie na trasie Mrągowo – Biskupiec (woj. warmińsko-mazurskie) zderzyły się dwie ciężarówki i ciągnik rolniczy. Jedna osoba w wyniku odniesionych obrażeń została zabrana przez szpitala.

Mrągowo. Ciągnik siodłowy staranował ciągnik rolniczy

Główną przyczyną zderzenia trzech pojazdów było zachowanie kierującego ciężarowym MAN-em, który na krajowej 16 na trasie Sorkwity-Mrągowo (woj. Warmińsko-mazurskie) nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego go ciągnika rolniczego w którego uderzył.

Cięgnik został zepchnięty z drogi, a ciężarówka, po zderzeniu z pojazdem rolniczym, odbiła na przeciwległy pas i zderzyła się jeszcze z prawidłowo jadącym drugim pojazdem ciężarowym.

Rolnikowi nic się nie stało

Służby ratownicze wezwane na miejsce nie stwierdziły obrażeń u traktorzysty. Również sprawca nie doznał żadnych obrażeń. Do szpitala natomiast trafił kierowca drugiej ciężarówki. „Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.  Kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi. Kierowca pierwszego Mana, który był sprawcą tej kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych”. – informuje KPP w Mrągowie.

Michał Czubak
Fot. PSP Mrągowo

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. luty 2024 04:53