StoryEditorWypadki

Dramat na polu w Małopolsce. Rolnika przejechał jego własny traktor?

03.08.2022., 15:08h
Do tragicznego wypadku doszło na jednym z pól w Małopolsce. Służby ratunkowe znalazły ciężko rannego rolnika w polu. Ciągnik, którym kierował traktorzysta znajdował się w przydrożnym rowie. Jak doszło do tego wypadku?

Proszowice. Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego w Wierzbicy

W Wierzbicy (woj. małopolskie) 2 sierpnia 2022 roku doszło do wypadku z udziałem ciągnika rolniczego. Okoliczności zdarzenia nie są jasne, a jedyną ofiarą wypadku jest traktorzysta, o którego życie walczyli medycy, strażacy oraz załoga Lotniczego Pogotowia Rolniczego.

Działania służb pozwoliły medycznie zabezpieczyć poszkodowanego do takiego stopnia, że mógł on zostać helikopterem przetransportowany do szpitala w Krakowie. Jego obrażenia są poważne. Nie wiadomo, czy traktorzysta wyjdzie z tego wypadku cało.

Traktorzystę przejechał jego własny ciągnik?

Po dojeździe służb na miejsce zastano mężczyznę bez oznak życia, który leżał w polu. Ciągnik rolniczy znajdował się w niedalekiej odległości od poszkodowanego. Pojazd był w rowie. Obrażenia traktorzysty wskazywały na to, że mógł zostać przejechany przez ciągnik. To jednak są wstępne domysły.

Nowy Sącz. Kombajn zabił 66-letniego rolnika. Pojazd po nim przejechał 

Przypadek rolnika z Wierzbicy nie jest jedynym w ostatnim czasie, kiedy to pojazd rolniczy przejechał po kierującym. Pod koniec lipca również w Małopolsce, 66-letni kombajnista został przejechany przez kombajn, którym jeszcze kilka chwil wcześniej kierował.

W tym przypadku wypadek okazał się fatalny w skutkach – rolnik zmarł na miejscu. 

Michał Czubak
Fot. PSP Proszowice

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 07:21