StoryEditorWiadomości rolnicze

Dramatyczna akcja pod Ełkiem. Stado krów topiło się w bagnie

12.05.2022., 13:05h
Niecodzienna akcja straży pożarnej we wsi Kałtki pod Ełkiem w woj. warmińsko-mazurskim. Strażacy stanęli przed zadaniem wyciągnięcia z wody aż dziewięciu sztuk bydła. Jak druhowie poradzili sobie z tym wyzwaniem?

Jak wyciągnąć krowy z wody? W Kałtkach pod Ełkiem poradzili sobie doskonale

Dziewięć krów znalazło się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Zwierzęta dostały się z pastwiska na podmokły teren i tam powpadały do wody.

- Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy w poniedziałek przed godz. 20 – mówi Hubert Zawistowski z Państwowej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ełku. Na pomoc ruszyli strażacy z tej jednostki oraz ochotnicy z pobliskich jednostek OSP Stare Juchy i Gorłówko. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Krowy całe i zdrowe zostały wyciągnięte na brzeg

- Do wydostania zwierząt druhowie wykorzystali liny i węże strażackie – relacjonuje Hubert Zawistowski. Liny były zaczepiane o rogi a wężami owijano zady krów. Tak przygotowane zwierzęta wyciągane były na brzeg siłą ludzkich mięśni. Akcja trwała niewiele ponad pół godziny, a wszystkie zwierzęta całe i zdrowe zostały przekazane hodowcy.

Druhowie z Ełku mają doświadczenie w tego typu akcjach. – W ostatnich latach już dwa razy wyciągaliśmy konie z bagnistego terenu – dodaje Hubert Zawistowski.

Krzysztof Janisławski

Fot. OSP Stare Juchy

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. luty 2024 07:24