StoryEditorPolicja

Dwaj złodzieje ukradli zabytkowy ciągnik Lanz Bulldog. Sprzedali go z niską cenę

11.11.2021., 10:11h
Nawet 5 lat więzienia grozi dwóm młodym złodziejom, którzy ukradli zabytkowy ciągnik z gospodarstwa pod Elblągiem. Złodzieje już zdążyli sprzedać Lanz Bulldoga za niezłą kwotę, choć niższą niż rynkowa. Czy policjantom uda się odzyskać skradziony ciągnik?

Dwóch młodych złodziei ukradło zabytkowy ciągnik z gospodarstwa pod Elblągiem

W środę 10 listopada 2021 roku Komenda Miejska Policji w Elblągu poinformowała o zatrzymaniu dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o dokonanie kradzieży zabytkowe ciągnika marki Lanz Bulldog z jednego z gospodarstw we wsi Karszewo w okolicach Młynar (powiat elbląski, woj. warmińsko-mazurskie).

Jak informuje policja, plan kradzieży zaświtał jednemu ze złodziei już w czerwcu 2021 roku. 30-latek podczas zbierania grzybów natknął się na gospodarstwo rolne, które wyglądało na opustoszałe. Tam zauważył zabytkowy traktor marki Lanz Bulldog.

Mężczyzna miał sprawdzić w Internecie jaka jest cena Lanz Bulldogów, a kiedy przekonał się, że jest ona dość wysoko, to postanowił poprosić znajomego o pomoc w zabraniu traktora.

Wspólnie z 33-latekim przyjechali jeszcze raz do opustoszałego gospodarstwa lawetą, na która załadowali zabytkową maszynę rolniczą jak swoją i odjechali. Złodzieje wystawili ciągnik na sprzedaż i ulokowali go na wynajętym placu wśród innych pojazdów, aby nie wzbudzać podejrzeń wśród potencjalnych kupców.

Skardziony Lanz Bulldog wystawiony za niską cenę

Złodzieje wystawili unikatowy ciągnik za cenę o wiele niższą niż podobne maszyny w dobrym stanie i na chodzie. Dlatego szybko znalazł się kupiec, który zapłacił za Lanz Bulldoga 20 tys. złotych.

W między czasie do policjantów z Młynar zgłosił się prawowity właściciel ciągnika i zgłosił kradzież zabytkowego ciągnika.

Policjanci ustalili i zatrzymali obu mężczyzn już po dokonanej transakcji. Obaj przyznali się do zarzucanego im czynu. Zabezpieczono także umowy kupna sprzedaży. Pozwoli to dotrzeć do kolejnego kupującego i w konsekwencji odzyskać skradziony traktor. Jak ustalili funkcjonariusze zabytkowy pojazd został już bowiem kilkakrotnie odsprzedany – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

Policjanci odzyskali ciągnik skradziony ze stacji w Opolu Lubelskim

To kolejna kradzież ciągników, którą udało się wyjaśnić policjantom w ostatnim czasie. W niedzielę 31 października trzech pijanych mężczyzn postanowiło ukraść ze stacji paliw ciągnik rolniczy.

Wpadli po przejrzeniu przez policjantów monitoringu, który zarejestrował auto, jakim się poruszali. Przeglądając nagranie zobaczyli mężczyznę, który odjechał ze stacji ciągnikiem. Policjanci ustalili też, jakim samochodem przemieszczali się sprawcy. Był to mercedes – wyjaśnia Edyta Żur, oficer prasowa KPP w Opolu Lubelskim. 

Więcej na ten temat w artykule: Policja błyskawicznie odzyskała skradziony ciągnik.

 

Paweł Mikos

Fot. Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. luty 2024 21:10