StoryEditorWiadomości rolnicze

Europejskie Forum Rolnicze 2022 odbędzie się w Warszawie

10.05.2022., 08:05h
Europejskie Forum Rolnicze, jedno z najważniejszych wydarzeń poświęcone kwestii przyszłości i kluczowych wyzwań dla polskiego rolnictwa odbędzie się w tym roku w Warszawie, a nie w Jasionce koło Rzeszowa. Jakie tematy będą poruszane w tym roku podczas EFR? 

Europejskie Forum Rolnicze 2022 odbędzie się w CEZAMAT w Warszawie

Europejskie Forum Rolnicze to czas spotkań i merytorycznych dyskusji na temat kluczowych wyzwań dla polskiego rolnictwa corocznie organizowane w Jasionce koło Rzeszowa. Wydarzenia geopolityczne (przede wszystkim wojna w Ukrainie) w ostatnich tygodniach wpłynęły na decyzję organizatorów Forum – Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej oraz Agro Promotion – o zmianie dotychczasowej formuły Forum oraz o przeniesieniu go do nowej lokalizacji – Warszawy.

IV Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się 30 czerwca br. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie przy ul. Poleczki 19.

Jakie tematy będą pouszone podczas Europejskiego Forum Rolniczego?

W tym roku Forum będzie miało charakter konferencyjny. Podczas wydarzenia odbędą się debaty i panele, w których wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministrowie rolnictwa z Polski i krajów Unii Europejskiej, przedstawiciele rządu, organizacji producenckich oraz wiodących instytucji handlowych krajowych i zagranicznych.

Tematami przewodnimi tegorocznej edycji będą sytuacja polskiego i europejskiego rolnictwa w obliczu wojny w Ukrainie oraz handel produktami rolno-spożywczymi w najbliższym czasie.

W programie przewidziano również tematyczne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów branży rolno-spożywczej, przedstawicieli świata nauki, organizacji branżowych oraz firm związanych z sektorem. Poświęcone będą m.in. nowoczesnym rozwiązaniom w rolnictwie, reformie systemu ubezpieczeń rolniczych czy digitalizacji obszarów wiejskich.

Wręczenie nagród w konkursie "Innowacyjny Rolnik"

Forum rokrocznie gromadziło ponad 3 tys. uczestników: rolników, doradców rolnych, producentów i przetwórców, członków branżowych związków rolniczych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz instytucji naukowych i branżowych z całej Europy.

Podczas Europejskiego Forum Rolniczego 2022 zostaną wręczone nagrody w konkursie „Innowacyjny Rolnik”, w którym „Tygodnik Poradnik Rolniczy” oraz Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej nagradza rolników prowadzących nowatorskie gospodarstwa.

Magdalena Szymańska
Fot. Archiwum/Krzysztof Janisławski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 09:25