StoryEditorPrognoza pogody

IMGW ostrzega przed opadami śniegu. Miejscami do 30 cm!

16.03.2021., 19:03h
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed opadami i intensywnymi opadami śniegu. W niektórych miejscach może spaść aż do 30 cm białego puchu. Gdzie będzie padać śnieg?

Powrót zimowej aury – temperatury spadną do -4°C.

Z prognozy pogody IMGW wynika, że w nocy z wtorku na środę miejscami mogą wystąpić przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Miejscami spadnie nawet do 30 cm śniegu.

Temperatury w nocy będą oscylować w granicach 0°C – do +1°C do -2°C, a w rejonach podgórskich około -4°C.

W ciągu dnia w środę będziemy mieć do czynienia z nasilającym się wiatrem, który na południowym wschodzie może w porywach osiągać prędkość do 65 km/h.

W całym kraju będzie dużo chmur z przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i śniegu.  Na termometrach od 3°C na wschodzie i północy do 7°C na zachodzie, na Podhalu około -1°C – przewidują synoptycy IMGW.

 

Jakich terenów dotyczy ostrzeżenia przed śniegiem?

Według prognoz IMGW w południowych województwach można spodziewać się intensywnych opadów śniegu. Ostrzeżenia meteo obowiązują dla 22 powiatów w woj. dolnośląskim, śląskim oraz małopolskim. 

– Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 15 cm – brzmi komunikat dla południowych powiatów położonych w woj. śląskim i małopolskim.

Z kolei dla część powiatów z woj. dolnośląskiego alert dotyczy głównie obszarów powyżej 500 m n.p.m., gdzie są prognozowane opady śniegu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 20 cm, a lokalnie nawet do 30 cm.

 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed opadami i intensywnymi opadami śniegu

Paweł Mikos
Fot. Pixabay.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 10:30