Gala konkursu Wielkopolski Rolnik Roku w 2024 rokuUMWW
StoryEditorWielkopolski Rolnik Roku

Zgłoś kandydata na Wielkopolskiego Rolnika Roku

03.05.2024., 10:30h
Rolniku zgłoś się do 24. edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Sprawdź, czy możesz kandydować?

24. edycja konkursu Wielkopolski Rolnik Roku

Samorząd województwa wielkopolskiego po raz dwudziesty czwarty organizuje konkurs Wielkopolski Rolnik Roku. Kandydatów można zgłaszać do 14 czerwca br. Mogą to zrobić: gminy, starostwa, związki branżowe rolników, organizacje społeczno-zawodowe rolników, Wielkopolska Izba Rolnicza oraz Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Kto może wziąć udział w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku?

W konkursie mogą uczestniczyć rolnicy, którzy prowadzą gospodarstwo rolne od co najmniej 7 lat. Jeśli przejęli gospodarstwa i pracowali w gospodarstwie wspólnie z rodzicami, wystarczy, że prowadza je co najmniej 5 lat. Do rywalizacji mogą przystąpić producenci rolniczych surowców i żywności przetworzonej i nieprzetworzonej, warzyw, owoców, roślin ozdobnych, materiału hodowlanego, zarodowego, siewnego i szkółkarskiego, wikliny, trzciny, roślin leczniczych i innych.

– Konkurs promuje najbardziej przedsiębiorczych wielkopolskich rolników, którzy rozwijają swój warsztat pracy, adaptując go do trwającego postępu technologicznego, warunków pogodowych, wymogów prawnych oraz potrzeb rynku. Ważny jest także aspekt ochrony środowiska oraz bezpieczeństwo pracy – podkreśla Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie Wielkopolski Rolnik Roku?

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa oraz ankiety konkursowej, które należy przesłać na adres Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi w UMWW w Poznaniu.

Laureaci otrzymają tytuł Wielkopolskiego Rolnika Roku, statuetkę Siewcy, a także nagrody finansowe.

Magdalena Szymańska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 01:41