StoryEditorTargi rolnicze

Jakie maszyny rolnicze będą na targach Polagra Premiery 2020?

19.12.2019., 13:12h
Nie tylko najnowsze maszyny rolnicze, ale także wiele szkoleń i wykładów czeka na rolników podczas targów Polagra Premiery 2020, które odbędą się w połowie stycznia w Poznaniu. Wśród maszyn będzie można zobaczyć m.in., ciągniki, kombajny czy wozy paszowe nagrodzone Złotym Medalem MTP.

Na targach Polagra Premiery zobaczysz maszyny rolnicze na grodzone Złotym Medalem MTP

Setki maszyn rolniczych, w tym wiele prezentowanych po raz pierwszy w Polsce, to główna atrakcja Polagry. 

Wśród maszyn, które będzie można podziwiać podczas wystawy, znajdą się także te nagrodzone Złotym Medalem MTP, w tym: 

 

Podczas targów będzie można zobaczyć specjalistyczny pojazd laboratoryjny przystosowany do wykonywania zaawansowanych analiz mleka i siary bezpośrednio u hodowcy. Znalazł się on na wyposażeniu Instytutu Zootechniki PIB. 

 

Szkolenia dla rolników z IRZplus oraz z zakresu zbóż i rzepaku

Na rolników czekają także szkolenia i konferencje.
Jedną z nich będzie szkolenie „Nowe funkcjonalności portalu IRZplus” przygotowane przez ARiMR, podczas którego kilkaset osób zostanie przeszkolonych z praktycznej obsługi portalu.
Z kolei Wielkopolska Izba Rolnicza przedstawi wyniki Inno4Grass, który jest międzynarodowym projektem mającym na celu poprawę wykorzystywania użytków zielonych. 

W ramach Polagry Premiery odbędzie się XIII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych pt. „Jakość rzepaku – wspólna korzyść rolnika, przetwórcy i konsumenta”. Zaplanowano także Forum Zbożowe, na którym będą omawiane kwestie związane z produkcją zbóż w warunkach niedoborów opadów.
Z kolei Artur Grześkowiak z firmy KMK Agro będzie przybliżać temat „Nawodnienia deszczowniane”. 

 

Gdzie i kiedy odbędą się targi Polagra Premiery?

Targi rolnicze Polagra Premiery 2020 odbędą się od 17 do 19 stycznia 2020 roku w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wejście na imprezę jest bezpłatne.           

Paweł Mikos

Fot. Paweł Mikos

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 06:12