StoryEditorWażne

Już wkrótce Europejskie Forum Rolnicze 2022

06.01.2022., 09:01h
IV Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się 30 czerwca br. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie. Jakie tematy będą poruszane podczas tegorocznego Europejskiego Forum Rolniczego?

Główne punkty Europejskiego Forum Rolniczego

Głównym punktem wydarzenia będzie debata na temat nowej perspektywy finansowej WPR, zwłaszcza w odniesieniu do Europejskiego Zielonego Ładu i walki ze zmianami klimatycznymi. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz ministrowie rolnictwa z Polski oraz innych unijnych krajów. W drugim dniu forum kluczowa będzie debata poświęcona możliwościom rozwoju handlu polskimi produktami rolno-spożywczymi.

Panele z udziałem specjalistów z rolnictwa i branży rolno-spożywczej

Wśród panelistów znajdą się przedstawiciele rządu, organizacji producenckich oraz wiodących krajowych i zagranicznych instytucji handlowych. W programie konferencji przewidziano również tematyczne panele dyskusyjne z udziałem ekspertów branży rolno-spożywczej, przedstawicieli świata nauki, organizacji branżowych oraz firm związanych z sektorem. Obok dyskusji prezentowane będą nowoczesne rozwiązania dla rolnictwa, przetwórstwa, produkcji i handlu rolniczego.

– Zapraszamy do uczestnictwa oraz współtworzenia kolejnej edycji Europejskiego Forum Rolniczego. Tradycyjnie porozmawiamy o problemach, nadziejach i wyzwaniach stojących przed polskim i europejskim rolnictwem – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, współorganizatora forum.

Bezpłatna rejestracja na wydarzenie rozpocznie się w styczniu 2022 roku za pośrednictwem formularza na stronie internetowej EFR.

Europejskie Forum Rolnicze pod patronatem Tygodnika Poradnika Rolniczego

IV Europejskie Forum Rolnicze organizowane jest przez EFRWP we współpracy z Agro Promotion. Podczas forum zostanie rozstrzyg­nięty konkurs „Innowacyjny Rolnik”, który „Tygodnik Poradnik Rolniczy” przygotowuje z EFRWP. „Tygodnik” sprawuje również patronat medialny nad forum.

Magdalena Szymańska
fot. arch. red.


Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 12:13