Znamy zwycięzców konkursu Wygraj folię do sianokiszonki!Przemysław Staniszewski
StoryEditorSprawdź czy wygrałeś

Znamy zwycięzców konkursu Wygraj folię do sianokiszonki!

09.05.2023., 10:00h
Znamy już zwycięzców konkursu "Wygraj folę do sianokiszonki". Zwycięzca zgarnął aż 20 kilometrów folii!

Aż 3 tys. rolników wzięło udział w konkursie Tygodnika Poradnika Rolniczego

Do konkursu "Wygraj folę do sianokiszonki" zgłosiło się ponad 3 tys. osób. To ogromne zainteresowanie spowodowało konieczność przedłużenia terminu ogłoszenia laureata. Jury przez ostatni tydzień miało ręce pełne roboty. Wybór nie był prosty. Cieszy nas, że uczestnicy wykazali się tak merytoryczną wiedzą na temat przydatności sianokiszonki w hodowli bydła. Nadesłane odpowiedzi miały różnoraką formę. Zdarzały się wierszyki, fraszki i hasła. Były też opisy.

Rolnik z Łobżenicy wygrał 15 rolek folii do sianokiszonki

„Obok kukurydzy to podstawowa pasza objętościowa stosowana w żywieniu bydła. Dobrej jakości sianokiszonka pozwala na osiągnięcie wysokiej wydajności mlecznej krów. Do sporządzania sianokiszonka najlepiej nadaje się mieszanka traw z motylkowatymi. Aby uzyskać wysokiej jakości paszę, zakiszane rośliny muszą być skoszone we właściwej fazie rozwojowej, podsuszone do 40-60% suchej masy a po sprasowaniu w ciągu 2 godzin muszą być owinięte folią. Nie jest to łatwe bo często przeszkadza pogoda, ale jeśli się uda to zyskujemy bardzo cenną w żywieniu bydła paszę” – napisał pan Leszek P. z Łobżenicy.

To właśnie tę odpowiedź postanowiło nagrodzić kury konkursowe. Tym samym 15 rolek folii do sianokiszonki trafi właśnie na jego gospodarstwo. Serdecznie gratulujemy panu Leszkowi. Mamy nadzieję, że 20 kilometrów folii niebawem wykorzysta podczas prac polowych.

Zobacz aktualne konkursy TPR: Konkursy Tygodnika Poradnika Rolniczego.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. wrzesień 2023 15:36