StoryEditorWypadki

KOSZMARNY wypadek pod Lublinem. 56-latek wypadł z kabiny Ursusa. Zginął na miejscu

31.03.2023., 17:03h
W piątek rano w Elizówce, niedaleko Lublina, doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu osobowego. W koszmarnym wypadku śmierć na miejscu poniósł 56-letni kierujący Ursusem.

Lublin. Śmiertelny wypadek z udziałem Ursusa na krajowej „dziewiętnastce”

W piątek 31 marca 2023 roku nad ranem na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Elizówka (woj. lubelskie) doszło do tragicznego  wypadku, w którym uczestniczył Ursus oraz samochód osobowy. Koszmarne zderzenie pojazdów zakończyło się w najgorszy z możliwych sposobów – zgonem jednego z uczestników wypadku. W tym przypadku ofiara śmiertelna to 56-letni traktorzysta.

Kto zawinił w śmiertelnym wypadku w Elizówce? Policja podaje wstępną hipotezę

Według policji, która przez kilka godzin pracowała na miejscu wypadku, to kierujący ciągnikiem mężczyzna doprowadził do wypadku, w którym sam poniósł śmierć na miejscu.

KOSZMAR na drodze! Po zderzeniu traktorzysta wypadł z kabiny Ursusa

Zdaniem mundurowych, kierowca Ursusa nie zachował ostrożności i wjechał na pas jezdni zajmowany przez skodę. Traktorzysta, zmieniając pas ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu skodą i doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

W wyniku zderzenia ciągnik przewrócił się na bok, a traktorzysta siłą zderzenia został wyrzucony z kabiny traktora i wypadł na jezdnię. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować. Kierowca skody nie odniósł poważnych obrażeń.

Droga z Lubartowa do Lublina była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Policja pod nadzorem prokuratora ustala szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Michał Czubak
Fot. policja lubelska; PSP Lublin

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. czerwiec 2023 10:44