StoryEditorWiadomości rolnicze

"Ludzie obawiają się, jak przetrwają zimę, a premier gra w tenisa". Czerwony Smok AGROunii w Lublinie

08.09.2022., 14:09h
Już w następnym tygodniu do Lublina zawita Czerwony Smok AGROunii, czyli autobus, którym działacze podróżują po całej Polsce. Lider AGROunii Michał Kołodziejczak będzie rozmawiał z mieszkańcami, samorządowcami i rolnikami o ich problemach. Gdzie i o której pojawi się w Lublinie ekipa AGROunii?

Gdzie kupić węgiel? Skąd wziąć na spłaty rat i rosnące rachunki?

Działacze AGROunii z woj. lubelskiego spotkali się w czwartek z dziennikarzami na pl. Zamkowym w Lublinie. Zanim poinformowali o szczegółach przyjazdu Michała Kołodziejczaka, głos zabrał Jarosław Miściur. Wyjaśnił, że planowane we wtorek wydarzenie jest częścią szeregu spotkań działaczy AGROunii odbywających się w całej Polsce.

- To spotkania z mieszkańcami, samorządowcami, przedsiębiorcami, rolnikami – mówi Jarosław Miściur. – Wnioski z tych spotkań nie są optymistyczne. Ludzie obawiają się, jak przetrwają zimę, czy będzie ich stać na spłatę wciąż rosnących rat kredytów. Przedsiębiorcy zastanawiają się, czy zdołają utrzymać swoje firmy, czy wystarczy im na wypłaty dla pracowników. W tym samym czasie premier Morawiecki jeździ po Polsce i fotografuje się na tle ciągników albo gra w tenisa stołowego. A powinien rozwiązywać ze swoimi ministrami realne problemy ludzi.

AGROunia: rząd zamiast rozwiązywać problemy prowadzi działania PR-owe

Zdaniem AGROunii ministrowie nie radzą sobie z problemami takimi jak bezpieczeństwo energetyczne czy żywnościowe Polaków. Jarosław Miściur podał wiele przykładów. Jeden z nich dotyczy wiceministra rolnictwa. „Wirtualna Polska” twierdzi, że wiceminister Norbert Karczmarczyk pomógł bratu w poddzierżawieniu ziemi i ominięciu przepisów.

– Tu powinna być natychmiastowa reakcja Ministerstwa Sprawiedliwości – nawiązał do tej sprawy Jarosław Miściur, który deklaruje, że AGROunia jest gotowa, aby mieć realny wpływ na skuteczne rozwiązywanie problemów Polaków. Według niego w przyszłorocznych wyborach do sejmu AGROunia może liczyć w woj. lubelskim na 10-procentowe poparcie.

Michał Kołodziejczak w Lublinie 13 września. Gdzie dokładnie?

O szczegółach mówił Andrzej Waszczuk. – Zanim Michał Kołodziejczak przyjedzie do Lublina to 11 września będzie go można spotkać o godz. 12 w Siedlcach na Międzynarodowych Dniach z Doradztwem Rolniczym. Tego samego dnia o godz. 19 rozpocznie się otwarte spotkanie w Hotelu Kamienica.

W poniedziałek o godz. 12 lider AGROUnii ma się spotkać z członkami samorządu rolniczego w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w oddziale w Grabanowie.

We wtorek ok. 8 autobus AGROunii ma zaparkować na pl. Zamkowym w Lublinie skąd wszyscy przejdą na pobliskie targowisko. – Będziemy rozdawać ulotki z zaproszeniem na wieczorne spotkanie – mówi Andrzej Waszczuk.

Kolejna okazja do rozmowy będzie na deptaku i pl. Litewskim gdzie stanie namiot AGROUnii. – Będziemy tam od godz. 10, Michał Kołodziejczak dołączy później, po konferencji prasowej w dawnej Odlewni Ursus. Dzień zakończy spotkanie z mieszkańcami w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Początek o godz. 19.

Krzysztof Janisławski

Fot. Krzysztof Janisławski
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. lipiec 2024 00:00