StoryEditorWiadomości rolnicze

Makabryczny wypadek pod Rybnikiem. Ciągnik zmiażdżony przez pociąg. ZGINĄŁ 52-latek

22.02.2022., 13:02h
Straszna tragedia w Chwałowicach, dzielnicy Rybnika. Pociąg towarowy zderzył się z ciągnikiem. Siła uderzenia była tak duża, że traktor został całkowicie zmiażdżony. Niestety, 52-letni traktorzysta nie żyje…

Rybnik: 52-letni traktorzysta zginął po zderzeniu ciągnika z pociągiem

Do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginął kierowca ciągnika, doszło dziś rano w Rybniku, w dzielnicy Chwałowice na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. 

W ciągnik z przyczepą uderzył pociąg jadący na teren kopalni.

- Kierujący ciągnikiem wjechał pod nadjeżdżający pociąg, którego maszynista wykonywał manewr cofania. W wyniku odniesionych obrażeń, kierujący ciągnikiem, 52-letni mężczyzna zmarł. 49-letni maszynista pociągu oraz kierownik – ustawiacz pojazdu byli trzeźwi - wyjaśnia nam asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik KMP w Rybniku.
Ciągnik został zmiażdżony przez pociąg

Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik został całkowicie zmiażdżony. Teraz wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajmie się policja pod nadzorem prokuratury.

Śląskie: zderzenie pociągu z ciągnikiem w Milówce

Niestety, to kolejny przypadek zderzenia się ciągnika z pociągiem. Na początku lutego 4 lutego na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, w Milówce, też w woj. śląskim doszło do zderzenia pociągu pasażerskiego z ciągnikiem rolniczym z pługiem. W wyniku zderzenia pojazdów do szpitala trafił traktorzysta.

Zamość: rolnik wjechał Ursusem pod pociąg

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wydarzył się także w ubiegłym roku we wsi Niedzieliska w pobliżu Zamościa. Rolnik wjechał ciągnikiem Ursus wprost pod lokomotywę. 63-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn trafił do szpitala. 

Kamila Szałaj, fot. KMP Rybnik

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. luty 2024 10:52