StoryEditorPolicja

Mieszkańcy wsi spod Wieliczki są przerażeni. Podpalacze spalili już 7 gospodarstw

14.10.2022., 14:10h
Seria pożarów w rejonie Trąbki – Łazany (woj. małopolskie) trwa w najlepsze. Chociaż domniemany podpalacz siedzi już w areszcie, to pożary nadal wybuchają. Na gospodarzy padł blady strach: gospodarstwo którego z nich będzie następne?

Biskupice. Grasuje podpalacz. Gospodarze drżą o swoje dobytki

Od września na terenie gminy Biskupice (woj. małopolskie) doszło do pięciu pożarów budynków gospodarczych. We wrześniu ogień strawił stodoły, w październiku płomienie zostały podłożone pod budynki gospodarcze. Mieszkańcy są przerażeni. Obiekty te sąsiadowały z budynkami mieszkalnymi. Stąd obawy mieszkańców, lokalnych rolników i gospodarzy, są uzasadnione.

Kolejny pożar w Łazanach

11 października w Łazanach doszło do kolejnego pożaru. W zasadzie podpalenia budynku gospodarczego. Ciągnik rolniczy cudem udało się uratować i wyprowadzić go z płonącej stodoły. Wszystko inne, w tym m.in. siano, uległo spaleniu.

Z kolei kilka dni wcześniej, 9 października w Trąbkach spłonęła murowano-drewniana stodoła. Strażacy przez ponad dwie godziny walczyli z pożarem, ale udało się uratować budynek mieszkalny. Nikomu nic się nie stało.

Nie jeden, a dwóch podpalaczy

Zdaniem policji za podpalenia odpowiadają różne osoby. Mundurowi nowych pożarów nie łączą z osobą zatrzymanego do spraw wrześniowych podpaleń. - Nie zakładamy, że za pożarami do których dochodzi w ostatnim czasie w powiecie wielickim stoi ten sam sprawca, podejrzewamy że są to różne osoby – wyjaśniają policjanci z Wieliczki.

Policja apeluje także, by mieszkańcy mający jakiekolwiek informacje dotyczące ostatnich pożarów w powiecie wielickim skontaktowali się z Komendą Powiatową Policji w Wieliczce: osobiście lub pod nr tel. 47/834-12-11 bądź adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Michał Czubak
Fot. OSP Trąbki

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. marzec 2024 00:21