StoryEditorPolicja

Młody rolnik prosto z ciągnika trafił za kraty! Za co?

06.01.2023., 15:01h
Nabroił młody, bo ledwie 26-letni traktorzysta. Oj nabroił. Skończyło się na tym, że policjanci z ciągnika rolniczego od razu wsadzili go za karty. Całe zajście miało miejsce na terenie gminy Trzebnica (woj. dolnośląskie).

Trzebnica. Traktorzysta wpadł w ręce policjantów

5 stycznia dolnośląska policja poinformowała o zatrzymaniu 26-letniego kierującego cięgnikiem rolniczym, do którego faktycznie doszło 2 stycznia na ternie jednej z małych miejscowości w gminie Trzebnica.

Zanim policjanci zatrzymali traktorzystę, „cynk” o podejrzanym kierowcy otrzymali od innego z uczestników ruchu drogowego. Śmierdziało to jazdą pod wpływem alkoholu, więc patrol pojawił się na miejscu błyskawicznie.

Zgodnie z przypuszczeniami – traktorzysta był pijany

Mundurowi zatrzymali ciągnik i zaczęli przeprowadzać kontrolę. - Podczas kontroli i rozmowy z kierującym funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u 26-letniego mieszkańca powiatu trzebnickiego 2,5 promila alkoholu w organizmie – podaje st. asp. Daria Szydłowska z KPP w Trzebnicy.

Sam ciągnik natomiast nie miał ważnego badania technicznego, więc był niedopuszczony do ruchu.

Z ciągnika od razu za kraty

26-latek zabrany został na komendę, gdzie przeprowadzono dalsze czynności. Tam okazało się, że kierowca ciągnika rolniczego ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto był ścigany w związku z niezgłoszeniem się do odbycia kary pozbawienia wolności.

Po wytrzeźwieniu od razu trafił do policyjnej celi, gdzie odbywa zasądzoną karę izolacji od społeczeństwa.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące / arch. policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 18:33