StoryEditorPolicja

Mundurowi odzyskali ciągnik John Deere wart 190 tys. złotych

22.12.2020., 20:12h
Pogranicznicy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej na przejściu granicznym w Dorohusku ujawnili ciągnik rolniczy John Deere o wartości 190 tys. złotych. Maszyna rolnicza została wcześniej skradziona.

Dorohusk: kradziony ciągnik rolniczy John Deere nie trafi na Ukrainę

W nocy z 17 na 18 grudnia 2020 roku  na drogowym przejściu granicznym w Dorohusku (woj. lubelskie) funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli samochodu ciężarowego z naczepą ujawnili traktor pochodzący z przestępstwa. Jak się okazało, ciągnik rolniczy John Deere 8320 o szacunkowej wartości 190 tys. złotych miał zmieniony numery identyfikacyjne VIN.

Mundurowi ustalają teraz gdzie i kiedy duży ciągnik John Deere został skradziony. W tej sprawie w charakterze świadka przesłuchany został 28-letni Ukrainiec, który prowadził samochód ciężarowy przewożący kradzioną maszynę rolniczą.

 Dorohusk: kradziony ciągnik rolniczy John Deere nie trafi na Ukrainę

Pogranicznicy odzyskali już pojazdy warte 14 mln złotych

To już kolejny pojazd odzyskany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w tym roku. Dosłownie kilka dni wcześniej również na przejściu granicznym w Dorohusku została odzyskana ładowarka teleskopowa, która miała trafić z Polski na Ukrainę. Więcej na ten temat tu:

Ukrainiec chciał wywieźć z Polski ładowarkę teleskopową skradzioną w Anglii.

W tym roku Straż Graniczna z Nadbużańskiego Oddziału odzyskała pojazdy i części do nich o łącznej wartości ponad 14 mln złotych.

 

Paweł Mikos
Fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. czerwiec 2024 00:40