StoryEditorPolicja

Na Lubelszczyźnie krowa staranowała rolnika. Na Podkarpaciu NADZIAŁA na rogi

17.06.2021., 17:06h
W minionym tygodniu doszło do dwóch śmiertelnych wypadków, w których rolnicy stracili życie w starciu z krowami. W jednym z przypadków krowa nadziała rolnika na rogi.

Podkarpacie. Krowa śmiertelnie ugodziła rogiem 63-latka

Do wypadku z udziałem krowy doszło w minioną niedzielę w Chyrowej (woj. podkarpackie). Sąsiad 63-latka znalazł jego ciało. Obrażenia zdaniem śledczych wskazują na to, że przed śmiercią rolnik został poturbowany przez krowę. Ta miała go nadziać na rogi. Jednak nie to nie wykrwawienie było bezpośrednią przyczyną zgonu. Śmierć nastąpiła na skutek złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego.

Lubelszczyzna. Krowa stratowała rolnika

Również na Lubelszczyźnie doszło do podobnego wypadku. Tutaj jednak krowa nie nadziała rolnika na rogi, ale skutek był taki sam – gospodarz nie przeżył starcia ze zwierzęciem.

– Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury prowadzą postępowanie wyjaśniające przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło na terenie gminy Kłoczew – informuje st. asp. Radosław Żmuda z Komendy Powiatowej Policji w Rykach. – Ze wstępnych ustaleń wynika, iż w czasie prac związanych z zaganianiem bydła, 63-letni mężczyzna został uderzony przez krowę – dodaje policjant.

Michał Czubak
Fot. Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 20:26