StoryEditorPrognoza pogody

Nadciąga deszczowy czas. Prognoza pogody od 28 kwietnia do 05 maja

26.04.2021., 07:04h
Nadchodzący tydzień nie będzie sprzyjał spacerom w promieniach słońca. Prognozy na najbliższe siedem dni zapowiadają przez większość czasu opady deszczu. Czy i kiedy możne się spodziewać słonecznego okienka w prognozie?

Jaka będzie majówka?

Nad Europą Środkową w tym i Polską pod koniec kwietnia dominować będą układy niskiego ciśnienia. Stąd należy się spodziewać dużej ilości chmur i przelotnych opadów deszczu. Temperatura umiarkowana, w nocy średnio od 2 do 4 stopni Celsjusza, tylko 27.04 jeszcze przymrozki do -1 stopnia Celsjusza, lokalnie do -2 stopni Celsjusza; temperatura w dzień w graniach 11-13 stopni Celsjusza.

Cieplej dopiero po 2 maja

Od 2 maja stopniowo dostawać się będziemy pod wpływ wyżu znad Atlantyku i Wielkiej Brytanii, który w kolejnych dniach przemieszczał się będzie w kierunku wschodnim nad Skandynawię.

Poprawi on nieco pogodę, zdecydowanie mniej będzie opadów i więcej pogodnego nieba. Niestety nie przyniesie wysokich temperatur, w nocy temperatura spadać będzie do 2-4 stopni Celsjusza i okresami do 0 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia od 9 do 13 stopni Celsjusza, tylko pod koniec okresu na południu Polski do 15 stopni Celsjusza

Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany.

  • Pomorze – początek prognozowanego okresu to temperatury tylko do 11 stopni Celsjusza. Noce w całym regionie zimne z temperaturami od 1 do raptem 3 stopni Celsjusza. Będzie padać przez większość prognozy. Rozpogodzenie ma nastąpić dopiero od 2 maja. Wtedy też słupki rtęci mogą drgnąć o 1 do 2 stopni Celsjusza w górę.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – niemal cała prognoza zapowiada opady deszczu. Temperatury osiągną maksymalne wartości w wysokości do 14 stopni Celsjusza (4 maja) w dzień i 2 stopni Celsjusza nocą (30 kwietnia). Prognozy nie zapowiadają burzy dla tego regionu kraju.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 8 do 14 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy termometry wskażą wartości od 2 do 4 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach będzie padać przez większość prognozowanego okresu. Rozpogodzenie dopiero od 2 maja.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana jest pochmurna i deszczowa aura. Termometry wskażą maksymalnie 13 stopni Celsjusza, ale to dopiero w drugiej części prognozy. Nocą temperatury wyniosą od 1 do 3 stopni Celsjusza.
  • Dolny Śląsk – przez znaczną część prognozy należy spodziewać się pochmurnej i deszczowej aury. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 7 do 15 stopni Celsjusza. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od 1-5 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce w przeciwieństwie do większości kraju opadów będzie mniej. W ciągu dnia temperatury osiągną maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości od 2 do 4 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. czerwiec 2023 22:15