StoryEditorDotacje

Nawet 100 tys. euro dla grup i organizacji producenckich

15.10.2020., 18:10h
Od 19 października do 30 listopada br. oddziały regionalne ARiMR będą przyjmowały wnioski o wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów. Rolnicy, którzy zdecydowali się na wspólne działanie, i uznano ich grupę lub organizację, mogą otrzymać nawet 100 tys. euro rocznie.

Do kogo skierowana jest pomoc?

Pomoc jest kierowana jest do nowych grup producentów rolnych uznanych od 14 grudnia 2019 r. Grupy te muszą składać się z osób fizycznych, prowadzących działalność jako mikro, małe lub średnie przedsiębiorstwo. Od tego roku o dofinansowanie mogą starać się również organizacje producentów uznane na podstawie ustawy z 11 marca 2004 r. o organizacji niektórych rynków rolnych albo z 20 kwietnia 2004 r. o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych. Dofinansowanie nie jest jednak przewidziane dla podmiotów zrzeszających producentów drobiu oraz owoców i warzyw.

Gdzie składać wniosek o przyznanie pomocy finansowej?

Aby grupa, organizacja została uznana w ARiMR musi w pierwszej kolejności uzyskać osobowość prawną, wraz z rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowym – Rejestrze Przedsiębiorców. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o uznanie do dyrektora oddziału regionalnego ARiMR, wraz z planem biznesowym, który trzeba później realizować. Wniosek o przyznanie pomocy finansowej składa się do dyrektora oddziału regionalnego Agencji, w pierwszym lub drugim terminie naboru wniosków po uznania.

Kiedy można otrz...

Pozostało 76% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 11:26