StoryEditorEFR

O innowacjach w rolnictwie i dotacjach rolniczych z WPR podczas EU Agro-Trade Platform

23.03.2021., 14:03h
W tym roku w ramach Europejskiego Forum Rolniczego odbędzie się trzydniowe wydarzenie online EU Agro-Trade. Ta platforma online jest skierowana do  przedstawicieli sektora rolno-spożywczego z Polski i Europy. Jednym z wydarzeń będzie webinar „Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR”. Udział w nim jest bezpłatny.

Do piątku 26 marca rolnicy i inne osoby zainteresowane rolnictwem i branżą spożywczą mogą zarejestrować się na EU Agro-Trade Platform, które to wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 marca 2021 roku. Organizatorzy Europejskiego Forum Rolniczego w 2021 roku zapraszają do udziału w wirtualnej dyskusji o tym, jak zwiększać wydajność rolnictwa oraz obniżać koszty poprzez wdrażanie innowacji.

„Tygodnik Poradnik Rolniczy” jest głównym patronem medialnym wydarzenia.

Webinarium „Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR”

W ramach jedno z wirtualnych spotkań będzie można porozmawiać na temat innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie.
Podczas debaty będą poruszane takie tematy jak:

  • Na jakim etapie wdrażania smart farmingu są polscy rolnicy?
  • Jakie produkty i usługi oferują dostawcy środków ochrony roślin i nawozów oraz cyfrowych narzędzi wspomagających prace polowe?
  • Czy integrowana ochrona roślin pomoże ograniczyć presję na środowisko i ochronić bioróżnorodność?
  • Jak efektywnie wprowadzić i skoordynować działania dotyczące innowacyjności na wsi oraz zapewnić współdziałanie rolnictwa, biznesu oraz administracji rządowej?
  • Skąd pozyskać na to środki?

W webinarze „Znaczenie innowacji w rolnictwie i możliwości finansowania w ramach WPR” udział wezmą m.in.: Marek Zagórski – Sekretarz Stanu ds. Cyfryzacji, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Wolfgang Burtsher – Dyrektor Generalny DG ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej, prof. dr Csaba Gyuricza – Rektor Węgierskiego Uniwersytetu Rolno-Przyrodniczego (MATE), Michał Wiśniewski – Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, dr inż. Jerzy Plewa – ekspert Team Europe, dr Kerstin Burseg – Programme Manager Innovation w EIT Food oraz dr inż. Witold Łykowski – Kierownik Działu Badań i Rozwoju w BASF Polska.

 

Jak wziąć udział w webinarium o innowacjach i dotacjach dla rolnictwa?

Rejestracja do udziału w „EU Agro-Trade Platform” będzie prowadzona do 26 marca 2021, natomiast webinaria i wirtualne spotkania biznesowe 1:1 odbędą się w dniach 24-26 marca 2021.

Co istotne, aktywny udział w dyskusji jest możliwy tylko dla użytkowników zarejestrowanych na platformie EU Agro-Trade. A zrejestrować się można na stronie:

EU Agro-Trade Platform.

 

Paweł Mikos
Fot. EFRWP

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. wrzesień 2023 18:18