StoryEditorPożary

Olbrzymi pożar chlewni na Pomorzu. W ogniu spłonęło 400 świń

01.09.2022., 14:09h
We wsi Mydlita (woj. pomorskie) w nocy 1 września wybuchł pożar chlewni. W obiekcie znajdowało się aż 1900 macior z prosiakami. Nie wszystkie zwierzęta udało się uratować. Straty rolnika są olbrzymie.

Bytom. W Mydlitej zapalił się chlew, wewnątrz było blisko 2 tys. zwierząt

Było grubo po północy, gdy do bytowskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze w Mydlitej (woj. pomorskie).

Z informacji przekazanej służbom wynikało, że w budynku znajdują się zwierzęta – około 2 tysięcy sztuk macior i prosiaków. Gdy na miejsce przybyli strażacy, zastali pożar bardzo rozwinięty, który obejmował powierzchnię około 290 metrów kwadratowych budynku o powierzchni około 2 tys. metrów kwadratowych. Strażacy natychmiast przystąpili do ewakuacji zwierząt, a ewakuować mieli co – w chlewni znajdowało się 1900 zwierząt. Pomimo wysiłku strażaków zaangażowanych w akcję, nie udało się uratować wszystkich.

Straty rolnika są szacowane na 1,5 mln złotych

Działania strażaków związane z gaszeniem pożaru zakończyły się około godziny 10. Trwała ona około 7 godzin. Nie udało się uratować wszystkich zwierząt. 400 sztuk padło, a pozostałe uratowane zwierzęta trafiły pod opiekę weterynarza. Wstępne szacunkowe straty wynoszą 1,5 mln zł. Uratowano mienie o wartości około 4 mln złotych. Chlewnia, w której wybuchł pożar, była nowoczesnym obiektem, w pełni zautomatyzowanym.

Michał Czubak 
Fot. PSP Bytom

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 14:00