StoryEditorWiadomości rolnicze

Pod Świeciem dach wiaty runął na krowy [ZDJĘCIA]

17.08.2022., 16:08h
W miejscowości Łążek pod Świeciem w jednym z gospodarstw zawalił się drewniany budynek gospodarczy, który przygniótł, znajdujące się wewnątrz bydło. Jedna z krów nie przeżyła. Do akcji zostało zadysponowanych 7 zastepów straży pożarnych.  

Kujawy – wiata w Łążku przygniotła krowy

To nie było spokojne święto dla rolnika z miejscowości Łążek położonej w woj. kujawsko-pomorskim w powiecie świeckim. 15 sierpnia 2022 r. ww. wsi drewniana wiata, która przewróciła się pod naporem wiatru, przygniotła 4 krowy, uniemożliwiając im ucieczkę. Rolnik może mówić o wielkim szczęściu, ponieważ 50 szt. bydła w chwili zawalenia budynku znajdowało się poza nim.

Drewniany budynek runął na krowy

Chwilę przed godziną 16.00 do lokalnych straży pożarnych wpłynęło zgłoszenie o zawalonym, drewnianym budynku gospodarczym, który przygniótł bydło. Po dotarciu na miejsce przez dwie pierwsze jednostki straży pożarnych i rozpoznaniu sytuacji zadysponowany sprzęt i środki uznano za niewystarczający i poproszono o zadysponowanie sprzętu ciężkiego, a także powiadomienie lekarza weterynarii i elektrowni. Łącznie na miejsce zdarzenia skierowano siedem jednostek straży pożarnych: 3 jednostki z OSP Osie, OSP Łążek, 2 jednostki OSP Miedzno i 2 jednostki z JRG Świecie, a także pojazd ratownictwa technicznego.

Jedna krowa nie przeżyła

Według informacji przekazanych w komunikacie opublikowanym przez Komendę Wojewódzką Straży Pożarnej w Toruniu 3 z 4 przygniecionych krów udało się uratować. Pozostała część stada, czyli 50 szt. bydła przebywała na wolnym wybiegu. Akcja została zakończona ok. godz. 19.00.

oprac. Justyna Czupryniak

zdjęcia: OSP Osie

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
16. czerwiec 2024 23:32