StoryEditorPolska

Policja odzyskała ciągnik rolniczy warty 120 tys. złotych

04.02.2018., 20:02h
Ciągnik rolniczy marki John Deere o wartości ok. 120 tys. złotych odzyskali ostatnio policjanci ze Zgorzelca. Co ciekawe traktor został skradziony ponad 20 miesięcy temu. 34-letniemu rolnikowi, który używał kradzionej maszyny rolniczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

We wtorek, 30 stycznia 2018 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) otrzymali informację, z której wynikało, że na jednej z posesji w okolicach Zgorzelca może znajdować się skradziony ciągnik. Policjanci udali się natychmiast na miejsce, aby zweryfikować te rewelacje.

Już na miejscu mundurowi zastali dwa traktory. – Po wnikliwym sprawdzeniu okazało się, że jeden z nich marki John Deere pochodzi z kradzieży – podaje mł. asp. Agnieszka Goguł, oficer prasowa KPP w Zgorzelcu.

Ciągnik rolniczy marki John Deere o wartości ok. 120 tys. złotych odzyskali ostatnio policjanci ze Zgorzelca. 

John Deere wart 120 tys. skradziono 20 miesięcy temu pod Legnicą

Na podstawie dalszych czynności funkcjonariusze przekonali się, że John Deere warty około 120 tys. złotych z jednego z gospodarstw w powiecie legnickim jeszcze w maju 2016 roku. „Kryminalni” zabezpieczyli maszynę rolniczą oraz zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Zgorzelec, który używał traktora. Mężczyzna trafił na komendę w Zgorzelcu.

Mundurowi w wyniku dalszych czynności zatrzymali jeszcze jednego 34-latka. Jego śledczy podejrzewali o włamanie do John Deere’a i jego kradzież.

traktor został skradziony ponad 20 miesięcy temu

– Obaj mieszkańcy gminy Zgorzelec usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali – informuje mł. asp. Agnieszka Goguł.

Za paserstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– Obaj mieszkańcy gminy Zgorzelec usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali  

pm

Fot. KWP Wrocław

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
04. czerwiec 2023 12:06