StoryEditorKoronawirus

Pomóżmy strażakom z OSP walczącym z koronawirusem

02.04.2020., 19:04h
Organizujemy zbiórkę dla strażaków z OSP, którzy są zaangażowani w walkę z epidemią koronawirusa. Pieniądze zostaną przekazane na maseczki najwyższej jakości, które mają zabezpieczyć druhów przez wirusem. Ile pieniędzy uda nam się razem zebrać? 

„Tygodnik Poradnik Rolniczy” jako największa gazeta dla rolników w Polsce, która wiele stron poświęca także różnym aspektom życia na wsi, czuje się w obowiązku w jak największym stopniu wspomagać mieszkańców wsi w czasie epidemii.  Jedną z nich jest zorganizowanie zbiórki dla tych, którzy codziennie walczą z zarazą. 

 

Strażacy z OSP też walczą z koronawirusem narażając własne zdrowie i życie

Wspólnie z naszymi Czytelnikami chcemy wspierać tych, którzy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, a często są członkami naszych rodzin czy naszymi sąsiadami. Mowa tu oczywiście o strażakach z ochotniczych straży pożarnych.
Wiele jednostek OSP należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) ma sporo zadań związanych nie tylko z działaniami ratowniczo-gaśniczymi, ale również wspierają pozostałe służby w walce z epidemią koronawirusa.
O tym, jak niebezpieczna to służba, przekonał się chociażby jeden z druhów OSP w Rozprzy w powiecie piotrkowskim (województwo łódzkie). Został on zakażony wirusem SARS-Cov-2, a cała jednostka została wyłączona z działań na 14 dni. 

 

Druhowie na co dzień pomagają ograniczać efekty epidemii koronawirusa 

W pomoc lokalnej społeczności zaangażowali się także druhowie z OSP Dzierdziówka z województwa podkarpackiego. Oferują mieszkańcom wsi, którzy ze względu na epidemię nie chcą w ogóle z kimkolwiek się spotykać, możliwość dokonania za nich zakupów pierwszej potrzeby oraz pilnych spraw. Jednostka została także wyznaczona do pełnienia dyżurów, podczas których sprawdzają, czy na terenie ich gminy przestrzegane są zaostrzone zasady bezpieczeństwa, w tym zakaz przemieszczania się oraz zgromadzeń powyżej dwóch osób.

 

Zrzutka na maseczki dla strażaków, aby chronić ich przed koronawirusem

Właśnie z tego powodu organizujemy zbiórkę pieniędzy na środki ochrony osobistej dla strażaków z OSP zaangażowanych w zwalczanie epidemii.
W pierwszej kolejności byłyby to maseczki chroniące drogi oddechowe strażaków przed wirusem. Będą to osłonki wykonane przez profesjonalną wytwórnię i identyczne z tymi, które są wykorzystywane w szpitalach, aby zapewnić jak najlepszą ochronę strażakom. Jeśli uda nam się zebrać większą kwotę, nadwyżka pieniędzy zostanie przekazana również na umundurowanie druhów.
Całą zebraną sumę przekażemy na rzecz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, który najlepiej wie, jakie są potrzeby poszczególnych jednostek OSP. 

Zachęcamy wszystkich Czytelników do przekazania choćby symbolicznej złotówki, gdyż każde pieniądze przydadzą się naszym strażakom. Liczymy również, że firmy współpracujące z „Tygodnikiem Poradnikiem Rolniczym” i związane z rolnictwem oraz wsią również zaangażują się w tę zbiórkę i pomoc dla OSP. 

Pamiętajmy, że druhowie cały czas narażają swoje życie i zdrowie dla naszego bezpieczeństwa. Choć w taki sposób możemy się im odwdzięczyć. 

 

Zbiórka na maseczki dla strażaków OSP jest dostępna na portalu Zrzutka.pl

Przejdź do zrzutki: Zbiórka #dlaOSP. 


Paweł Mikos
Fot. OSP Dzierdziówka

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. wrzesień 2023 16:41