StoryEditorPobierz

Poradnik dla rolników: Jak nawozić zboża i rzepak na wiosnę

29.03.2021., 09:03h
Kiedy najlepiej zastosować drugą dawkę azotu w uprawach rzepaku i zbóż? Jak obniżyć koszty nawożenia azotem? Jak dokarmiać mikroelementami zboża i rzepak na wiosnę? Tego dowiesz się z poradnika dla rolników, który można pobrać za darmo.

W naszym poradniku poruszyliśmy kilka najważniejszych kwestii dotyczących nawożenia zbóż ozimych i rzepaku na wiosnę.

Podział dawki azotu sprzyja jakości plonów

Pierwszą kwestią, o której można przeczytać w poradniku, jest odpowiednie zaplanowanie i aplikacja drugiej dawki azotu w zbożach ozimych oraz rzepaku. Zwłaszcza, że odpowiednia strategia nawożenia pozwala uzyskać np. plon pszenicy o 5 dt/ha wyższy.
Przypominamy jakie dawki należy wówczas zastosować. Zwracamy także uwagę na to jaką strategie nawożenia obrać w zależności od warunków atmosferycznych. Wskazujemy także na funkcje plonotwórcze azotu w poszczególnych fazach rozwoju pszenicy. 

 

Oziminy potrzebują wiosennego dokarmiania mikroelementami

Druga część poradnika to porady dotyczące dokarmiania zbóż ozimych miedzią, manganem i cynkiem, a rzepaku borem i  manganem.
Wskazujemy w jakim okresie rozwoju zboża i rzepak w największym stopniu wymagają takiego dokarmiania oraz w jaki sposób wpływa to na wysokość i jakość plonu.

 

Jak obniżyć koszty nawożenia azotem

Ostatnia część poradnika dotyczy możliwość ograniczenia wydatków na nawozy azotowe. Takie możliwości daje z jednej strony  dobór odpowiedniej strategii nawożenia oraz regularne badanie gleby. Druga z możliwości dotyczy kwestii stosowania inhibitorów ureazy – nasi eksperci wyjaśniają kiedy i w jaki sposób należy stosować tę substancję.

 

Żeby pobrać Poradnik: Jak nawozić zboża ozime i rzepak na wiosnę wystarczy wypełnić poniższy formularz. Poradnik jest darmowy .

 

 

 

Administratorem Twoich danych jest Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o (PWR), ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Dane z formularza nie podlegają automatycznym decyzjom. Cele przetwarzania:(1)realizacja zamówienia, (2)marketing bezpośredni (wysyłka pocztowa) i (3) przekaz treści marketingowych i handlowych zgodnie z udzielonymi zgodami; w tym z użyciem profilowania, (4)badania rynku i opinii w zakresie dostarczanych treści; (5)zabezpieczenie roszczeń. Podstawa przetwarzania: (1) umowa (RODO art. 6 ust.1 lit b), (2,3,4,5) nasz uzasadniony interes (RODO art. 6 ust.1 lit f), którym jest promowanie oferty PWR i naszych Partnerów oferujących produkty/usługi dla branży rolniczej, poznanie Twojej opinii o dostarczanych treściach i zabezpieczenie roszczeń; Twoja zgoda na komunikację marketingową na telefon, e-mail, sms/mms. Informacje będą dostosowane do Twoich zainteresowań w oparciu o dane na temat Twojej działalności podane nam teraz i/lub w przyszłych kontaktach. Czas przetwarzania: zależnie od celu: przez czas trwania usługi, do odwołania zgody, lub złożenia sprzeciwu. Odbiorcy danych: firmy wspierające nas w realizacji ww. celów: świadczące usługi hostingowe, pocztowe, telekomunikacyjne bądź finansowe oraz podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa. Twoje prawa: zależnie od celu przetwarzania danych masz prawo dostępu do danych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, wyrażenia sprzeciwu, przenoszenia, prawo wycofania w każdym czasie każdej ze zgód bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej wycofaniem, prawo żądania usunięcia danych. Stwierdzając niezgodne z prawem przetwarzanie danych możesz złożyć skargę do Prezesa UODO. Kontakt z PWR: tel. 61 869 06 30, kontakt z Inspektorem Ochrony Danych email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., więcej informacji o danych osobowych w Polityce Prywatności.

 

 

Paweł Mikos

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. grudzień 2024 11:58