StoryEditorWypadki

Potężny John Deere roztrzaskany po zderzeniu z Peugotem i traktorem [ZDJĘCIA]

09.09.2022., 14:09h
W ciągu trzech dni doszło do trzech poważnych wypadków i kolizji z udziałem ciągników rolniczych. Do najpoważniejszego doszło w Gozdowie pod Wrześnią, gdzie zderzyły się dwa ciągniki i auto. Osobowy Peugot został zmasakrowany, a i potężny John Deere poważnie ucierpiał. Co gorsze, w wypadku 3 osoby zostały ranne.

Września: zderzenie dwóch ciągników i osobówki w Gozdowie

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło we wtorek 6 września 2022 roku w Gozdowie pod Wrześnią (woj. wielkopolskie). Z informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną we Wrześni wynika, że na drodze powiatowej doszło do zderzenia auta osobowego marki Peugot z ciągnikiem John Deere 7430 i jeszcze kolejnym traktorem.

Siła zderzenia była ogromna i na jej skutek przód samochodu osobowego został kompletnie zniszczony. Także John Deere, choć to duży ciągnik, został poważnie uszkodzony. Od traktora odpadło przednie lewe koło i część przodu została uszkodzona. W tym wypadku trzy osoby zostały ranne i po udzieleniu im pierwszej pomocy przez strażaków, zostały zabrane do wrzesińskiego szpitala.

Kłobuck: Ursusem na czołówkę z osobówką

Z kolei 8 września w Ługach (woj. śląskie) ciągnik rolniczy Ursus czołowo zderzył się z samochodem osobowym. O dziwo, ciągnik rolniczy nie ucierpiał tak mocno, jak samochód osobowy. Szczęśliwie dla wszystkich uczestników – tylko pojazdy ucierpiały i nikt poza tym.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący traktorem przekroczył oś jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia pojazdów. Traktorzysta miał się tłumaczyć, że zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdyż chciał uniknąć wjechania w tym jadącego przed nim pojazdu. Tego pojazdu nie udało się ustalić.

Kościan. Zajechał drogę podczas wyprzedzania

Dzień wcześniej tj. 7 września na trasie Gryżyna – Racot (woj. wielkopolskie) doszło do zderzenia ciągnika marki John Deere z Volkswagenem. Tutaj sprawcą zderzenia był również traktorzysta, ale policja również ukarała kierującą Volkswagenem.

34-letni traktorzysta otrzymał mandat karny za spowodowanie kolizji z osobówką, która go wyprzedzała, gdy ten chciał skręcić w lewo. 37-letnia kierująca samochodem z kolei została ukarana za wyprzedzanie w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Michał Czubak

Fot. Policja Kościan; OSP Brzeziny

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 22:00