StoryEditorPożary

Pożar gospodarstwa na Podlasiu, gdzie było 20 tys. indyków

09.01.2023., 13:01h
11 strażackich zastępów przez kilka godzin walczyło z pożarem kurnika we wsi Waśki (woj. podlaskie). Wewnątrz obiektu znajdowało się około 20 tys. indyczych piskląt.

Hajnówka. Kurnik w ogniu we wsi Waśki

Pożar kurnika we wsi Waśki wybuchł w Nowy Rok około godzin 19. W pierwszym rzucie na miejsce skierowano zastępy z JRG Hajnówka. W stan alarmu postawiono również okoliczne jednostki OSP. W sumie dyżurny na miejsce skierował 11 strażackich zastępów. Na miejscu okazało się, że płomienie znajdują się w łączniku pomiędzy kurnikami. Ogień już wydostawał się na zewnątrz i zajął więźbę dachową.

Pisklęta uratowane

W chwili dojazdu zastępów już prowadzona była ewakuacja pisklaków, które znajdowały się w budynku. Było co robić, gdyż zwierząt było około 20 tys. Udało się sprawnie wszystkie zwierzęta uratować. Również nie było poszkodowanych w ludziach.
Działania na miejscu trwały przez kilka godzin. Przyczyna powstania pożaru nie została ujawniona.

Wcześniej już był tam pożar

W 2020 roku również we wsi Waśki doszło także do pożaru na fermie drobiu. Wówczas w kurniku znajdowało się około 30 tys. perliczek. Finał tamtej akcji nie był jednak pozytywny. W wyniku pożaru życie straciły wszystkie zwierzęta, jakie znajdowały się w objętym pożarze kurniku.
Michał Czubak
Fot. PSP Hajnówka
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. październik 2023 11:52