StoryEditorPożary

Pożar gospodarstwa pod Kościerzyną. Rolnik stracił stodołę, ale ocalono zwierzęta

17.04.2021., 18:04h
Służby straży pożarnej z Kościerzyna gasiły pożar stodoły we wsi Przytarnia (woj. pomorskie). Budynku nie udało się ocalić, ale rolnik może dziękować służbom za sprawną akcję – żadne ze zwierząt nie ucierpiało.

Kościerzyna: pożar gospodarstwa we wsi Przytarnia

Rankiem 9 kwietnia 2021 roku przed godziną 6.30 straż pożarna w Kościerzynie otrzymała zgłoszenie o pożarze chlewni w miejscowości Przytarnia w województwie pomorskim. Na miejsce wysłano zastępy z JRG oraz okoliczne jednostki OSP z gminy Krasin.

Kiedy pierwsi strażacy dotarli do miejsca pożaru okazało się, że pali się nie chlewnia – jak wynikało ze zgłoszenia – a pobliska stodoła sąsiadująca z chlewnią, do której przedostawał się gęsty i żrący dym.

Strażacy zdołali ewakuować zwierzęta

Strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych udali się do wnętrza budynku, w którym znajdowały się zwierzęta. Pozostali ratownicy w tym czasie gasili palącą się stodołę oraz bronili przed płomieniami te obiekty, które były bezpośrednio na nie narażone, a więc chlewnię ze zwierzętami oraz drewniane wiaty.

Z zadymionego budynku wyprowadzono… stado kóz, którym na szczęście nic się nie stało. Tego samego nie można powiedzieć o budynku stodoły. Ogień poważnie naruszył konstrukcję dachu. Strażacy zmuszeni byli do rozbiórki jego części, gdyż ta groziła zawaleniem.

Michał Czubak
Fot. PSP Kościerzyna

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. październik 2023 04:25