StoryEditorPożary

Pożar gospodarstwa pod Szczekocinami. 5 zastępów walczyło z ogniem [ZDJĘCIA]

10.01.2023., 07:01h
3 godziny trwała akcja gaśnicza w Gustawowie (woj. śląskie), gdzie w nocy z 4 na 5 stycznia doszło do pożaru stodoły. Cały obiekt spłonął.

Zawiercie. Nocny pożar stodoły w Gustawowie koło Zawiercia

Kilka minut po godzinie 2 w nocy we wsi Gustawów (woj. śląskie) doszło do pożaru na terenie jednego z gospodarstw. Płomienie zauważono w stodole, w której znajdowały się płody rolne. Konstrukcja budynku była drewniana, więc ogień bardzo szybko swoim zasięgiem objął cały budynek. Gdy na miejsce dotarli strażacy, cała stodoła płonęła. Ratować nie było czego.

3 godziny akcji gaśniczej

Na miejscu pożaru pracowało 5 zastępów, 2 z JRG Zawiercie oraz po jednym z OSP: Szczekocin, Goleniowy, Zawada Pilicka. W wyniku pożaru spłonęła cała konstrukcja budynku i wszystko, co się w nim znajdowało.
W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Gigantyczny pożar gospodarstwa. Z ogniem walczyło blisko 100 strażaków [ZDJĘCIA]

Ogień widoczny był z daleka, a stodoła znajdowała się w sąsiedztwie innych budynków, w tym mieszkalnych. Dlatego dyżurny PSP w Szamotułach do Otorowa (woj. wielkopolskie) skierował na miejsce liczne zastępy z PSP oraz OSP. Gdy na miejsce dotarł pierwszy z zastępów, cała stodoła znajdowała się już w płomieniach. Nie było czego ratować. Płomienie szalały wokół i podsycane były składowaną w stodole słomą.
Michał Czubak
Fot. OSP Szczekocin
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. wrzesień 2023 00:23