StoryEditorPożar

Pożar gospodarstwa w Wielkopolsce. Strażacy aż 8 godzin walczyli z żywiołem [ZDJĘCIA]

25.01.2023., 09:01h
Nocny pożar agroturystki pod Nowym Tomyślem. Niemal doszczętnie spłonął jeden z budynków przeznaczonych dla gości. Strażacy musieli rozebrać cały dach. Akcja gaśnicza trwała ponad 8 godzin.

Nowy Tomyśl. Nocny pożar agroturystyki w miejscowości Glinno

W piątek w nocy, około godziny 3, straż pożarna z Nowego Tomyśla (woj. wielkopolskie) przyjęła zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Glinno. Na miejscu okazało się, że faktycznie płonie budynek gospodarczy, ale przystosowany do potrzeb mieszkalnych. Gdy na miejsce dotarły strażackie zastępy całe poszycie dachu było w ogniu. W momencie pożaru w budynku nie przebywały żadne osoby. W bliskim sąsiedztwie obiektu objętego ogniem zlokalizowany był zagrożony budynek mieszkalny. Wszyscy, którzy w nim przebywali ewakuowali się przed przyjazdem zastępów strażackich.

- Na miejsce zadysponowanych zostało łącznie aż dziewięć zastępów straży pożarnej z całego powiatu: jednostki ratowniczo - gaśnicze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Nowym Tomyślu, zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej Boruja Kościelna, OSP Bukowiec, OSP Jastrzębsko Stare, OSP Wytomyśl i OSP Bolewice. Działania były prowadzone w natarciu. Cała akcja gaśnicza skoncentrowana była na ugaszeniu tego pożaru – mówi Damian Żukowski z KP PSP Nowy Tomyśl.

Budynek nadaje się do rozbiórki

Budynek, w którym doszło do pożaru był ceglany, ale konstrukcja dachu była w całości drewniana. Ogień w całości pochłonął dach. Po pożarze konstrukcja dachu była tak uszkodzona, że potrzebna była rozbiórka całego dachu.
Straż pożarna nie podaje przyczyny pożaru. Nad tym pracują policjanci z nowotomyskiej komendy policji. Straty w obiekcie liczone są w setkach tysięcy złotych.

Michał Czubak
Fot. PSP Nowy Tomyśl, OSP Boruja Kościelna
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
07. czerwiec 2023 04:12