StoryEditorPożary

Pożar kombajnu pod Braniewem. Kombajnista cichym bohaterem

05.11.2022., 08:11h
30 października w Lutkowie pod Braniewem (woj. warmińsko-mazurskie) doszło do pożaru kombajnu podczas zbioru kukurydzy. Dzięki reakcji kombajnisty, straty ograniczone zostały do minimum.

Braniewo: Kombajnista uratował płonący kombajn do kukurydzy

W niedzielę 30 października około południa dyżurny PSP w Braniewie (woj. warmińsko-mazurskie) przyjął zawiadomienie o pożarze kombajnu do kukurydzy na jednym z pól w miejscowości Lutkowo. Na miejsce wysłano strażackie zastępy, ale gdy dotarli oni pod wskazany adres, po pożarze nie było już śladu.

Kombajn został ugaszony przed przybyciem służb. Wszystko dzięki sprawnie przeprowadzonej przez kombajnistę akcji gaśniczej. Dzięki temu straty udało się ograniczyć do minimum.

Wg strażaków biorących udział w działaniach w Lutkowie, najprawdopodobniej pożar wybuchł na skutek zwarcia instalacji elektrycznej w kombajnie.

Wieliczka: 50-letni rolnik zginął wciągnięty przez kombajn

Podczas koszenia pszenicy śmierć poniósł 50-letni mężczyzna. Rolnik zginął na miejscu. Na miejsce wypadku wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Wieliczce i OSP Winiary.

Poszkodowany 50-letni rolnik został wciągnięty przez kombajn do zbiornika na zboże.

Na ratunek nie miał szans. Zginął na miejscu.

Do wypadku doszło w Wielkopolsce.

Michał Czubak
Fot. PSP Breniawo

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 13:14