StoryEditorinnowacyjne rolnictwo

Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare wygrało konkurs „Innowacyjny Rolnik”. Co zdecydowało o zwycięstwie?

27.09.2020., 19:09h
Sześć robotów udojowych w jednej oborze, średnia dzienna produkcja mleka na poziomie 11 600 kg, zapewnienie wysokich standardów dobrostanu krów oraz inwestycje sprzyjające środowisku. Te i inne cechy zdecydowały, że Przedsiębiorstwo Rolne Długie Stare sp. z o.o., zlokalizowane pod Lesznem w Wielkopolsce, zostało tegorocznym zwycięzcą konkursu „Innowacyjny Rolnik” w kategorii Innowacyjne przedsiębiorstwo na wsi.

Tytuł „Innowacyjnego Rolnika” dla Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare

Uroczyste przekazanie statuetki Innowacyjnego Rolnika miało miejsce we wtorek 22 września 2020 roku. Pierwotnie uroczystość miała się odbyć w marcu podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce, jednak ze względu na epidemię korona-wirusa i wprowadzone wówczas obostrzenia jej termin został przeniesiony na wrzesień.

– W konkursie „Innowacyjny Rolnik” doskonale widać, że innowacyjność naszego rolnictwa nie wynika tylko z dostępności funduszy, ale także z kreatywnego podejścia do swojego gospodarstwa – mówił Paweł Kuroczycki, redaktor naczelny „Tygodnika Poradnika Rolniczego”.

Jak zaznaczył, rolnicy często udowadniają, że z kilku niepozornych elementów potrafią stworzyć zupełnie nową rzecz, która zwiększa zyski gospodarstwa.

Statuetkę, dyplom i nagrodę w konkursie „Innowacyjny Rolnik” otrzymał Piotr Reimer (trzeci z lewej) od Krzysztofa Podhajskiego, Jarosława Adamczyka oraz Pawła Kuroczyckiego  

Statuetkę, dyplom i nagrodę w konkursie „Innowacyjny Rolnik” otrzymał Piotr Reimer (trzeci z lewej) od Krzysztofa Podhajskiego, Jarosława Adamczyka oraz Pawła Kuroczyckiego

 

– Serdecznie gratuluję zwycięstwa w kategorii Innowacyjne przedsiębiorstwo i życzę sukcesów w dalszej pracy – powiedział Krzysztof Podhajski, prezes Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej.

Gratulacje złożył także Jarosław Adamczak z firmy 365FarmNet, która jest sponsorem głównych nagród w konkursie.

– Jesteśmy pod wrażeniem pracy, jaka jest wykonywana tutaj, w Długim Starym, i zakładach rolnych należących do spółki. Cieszymy się, że innowacyjne przedsięwzięcia są doceniane, zwłaszcza że nasza firma stara się cały czas przekonywać rolników do stosowania właśnie takich rozwiązań i stawiania na technologię w rolnictwie precyzyjnym – podkreślał Jarosław Adamczak.

 

Piotr Reimer: wygrana w konkursie „Innowacyjny Rolnik” to zasługa całej załogi

Piotr Reimer, prezes PR Długie Stare, nie krył wzruszenia, że praca jego i załogi została doceniona przez kapitułę.

– To dzięki ludziom, którzy pracują na co dzień w Przedsiębiorstwie Rolnym Długie Stare udało nam się wygrać w konkursie „Innowacyjny Rolnik”. A ja mam to wielkie szczęście, że mogę zarządzać taką załogą i jestem bardzo wdzięczny za jej wkład i zaangażowanie. Ta nagroda jest odzwierciedleniem i ukoronowaniem pracy całego zespołu, ale także zobowiązaniem na przyszłe lata do utrzymania takich standardów jak obecnie, a nawet ich poprawy – mówił Piotr Reimer.

 

Znakomite wyniki finansowe i to mimo słabych gleb

Prezes przedsiębiorstwa podkreślił także, że spółka uzyskuje bardzo dobre wyniki finansowe – i to pomimo niezbyt urodzajnych gleb, na jakich gospodaruje. Piotr Reimer zdradził także, że przedsiębiorstwo zamierza dalej inwestować w innowacyjne rozwiązania. W 2021 roku ma powstać kolejna nowoczesna obora wyposażona m.in. w automaty udojowe, chociaż w części zakładów rolnych należących do spółki pozostaną hale udojowe. Spółka chce także kupić nowe wydajne maszyny rolnicze oraz inwestować w odnawialne źródła energii (OZE) – w najbliższym czasie na niektórych budynkach zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne.

 

Paweł Mikos
Fot. Paweł Mikos

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 23:44