StoryEditorWypadki

Przyczepa traktora śmiertelnie przejechała 68-latka. Sprawca wypadku uciekł

25.08.2022., 07:08h
W piątek po południu w Olszówce koło Limanowej (woj. małopolskie) pod kołami przyczepy ciągnika rolniczego zginął 68-letni mężczyzna. Sprawca śmiertelnego wypadku, 58-letni traktorzysta, uciekł z miejsca i pozostawił kolegę na pewną śmierć.

Limanowa. Tragiczny wypadek na leśnej drodze. 68-latek znaleziony martwy

Do wypadku doszło w minionym tygodniu. Policja około godziny 14.20 została poinformowana o ciele mężczyzny, który leżał na polnej drodze. Oględziny zwłok wykazały, że ofiara została przejechana.

Praca policjantów pozwoliła ustalić, kto mógł tego dokonać i jakie były okoliczności wypadku, w którym śmierć poniosła osoba.

Ofiara spadła z błotnika wprost pod koła przyczepy rolniczej

Takie są ustalenia limanowskiej policji w tej sprawie: „Kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus wraz z przyczepą, na leśnej drodze nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego 68-letni pasażer jadący na błotniku ciągnika spadł i został przejechany przez przyczepę. Kierujący odjechał z miejsca zdarzenia”.

Traktorzysta był pijany w chwili wypadku?

Gdy policjanci dotarli do sprawcy wypadku, ten był pijany. 58-latek „wydmuchał” 2,3 promila alkoholu. Zdecydowano się pobrać mu krew i zlecić badania w kierunku ustalenia, czy również w czasookresie, kiedy doszło do wypadku traktorzysta był nietrzeźwy.

Areszt dla sprawcy

Jednocześnie organy ścigania wystąpiły do sądu o środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Sąd się przychylił do niego i pijany traktorzysta został aresztowany na okres 3 miesięcy.

Traktorzyście za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Kara wzrasta do 12 lat, gdyby okazało się, że w jego chwili 58-latek był pijany.

Bez uprawnień i niesprawnym traktorem

Rolnik odpowie również za poruszanie się ciągnikiem bez wymaganych uprawnień – stracił je wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu oraz prowadzenie Ursusa bez wymaganych prawem badań technicznych pojazdu i obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Michał Czubak
Fot. KPP Limanowa

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 16:16